Praca to miejsce, gdzie spędzasz większość dnia. Czego lepiej nie mówić w pracy i zachować to dla siebie? Podpowiadamy!
Rozmowy w pracy
W pracy spędzasz sporą część dnia. Często zawierasz tam przyjaźnie, które utrzymują się również w życiu prywatnym. Podczas pracy nie sposób utrzymać języka za zębami i od czasu do czasu nawiązujesz rozmowy ze współpracownikami. Są jednak tematy, których w pracy nie powinno się poruszać. Pomimo przyjaźni, lepiej zachować dystans i nie mówić wszystkiego o sobie.
Etykieta i kultura
Rrosalinda Oropeza Randall specjalizuje się w etykiecie i podpowiada jakich tematów lepiej nie poruszać w pracy. Dzięki temu zachowasz dystans bez pogorszenia stosunków ze znajomymi z pracy. Pomimo tego, że darzysz ich sympatią, to jednak relacje w pracy powinny pozostać na profesjonalnej stopie. Najlepiej poruszać neutralne tematy, ponieważ ujawnienie niektórych rzeczy może mieć zły wpływ na twoją karierę.
Neutralne tematy
Według Rosalindy Oropeza Randall to, o czym rozmawiasz w pracy, ma znaczenie na relacje, które w niej panują. Eksperta zaleca, aby przed wyjawieniem swoich tajemnic, zastanowić się, czy o tym samym powiedziałabyś swojemu szefowi. Jeśli odpowiedz brzmi "nie" to sprawa rozwiązana. Powinnaś jednak wcześniej zastanowić się, o czym możesz powiedzieć w pracy, a o czym nie. Pamiętaj, że tylko ty decydujesz, co o tobie wiedzą współpracownicy czy szefostwo.
Niewygodne pytania
Praca to miejsce, gdzie wykonujesz swoje obowiązki, a nie miejsce na pogawędki, plotkowanie czy długie rozmowy. Zadawanie niektórych pytań w pracy jest nieodpowiednie i może zostać źle odebrane. Nie każdy chce na nie odpowiadać i może wtedy nastąpić niezręczna cisza. Lepiej się nie narażać i ich nie zadawać. Oto lista pytań, których nie powinnaś zadawać w pracy:
Jak wysoka jest twoja wypłata?
Czy pożyczysz mi pieniądze?
Jesteś w ciąży?
Ile jeszcze zostało ci do emerytury?