Upał nie daje Ci spać? Wypróbuj sposób na egipskie prześcieradło.

Katarzyna

Newsy

13.07.2021 19:33

Upał nie daje Ci spać? Wypróbuj sposób na egipskie prześcieradło.

Latem cieszymy się ciepłymi dniami, jednak gorące noce nie są już tak fajne. Poznaj sposób na egipskie prześcieradło w upalne noce!

Zdjęcie Upał nie daje Ci spać? Wypróbuj sposób na egipskie prześcieradło. #1

Ciepłe dni latem

Ciepłe dni ładują nasze baterie, przez co mamy dużo energii do pracy. Każdy dzień przechodzi jednak w noc, podczas której temperatura może oscylować w okolicy 20 stopni. Nie jest to temperatura dobra do spania, ponieważ trudno jest ci zasnąć. Stosujesz wtedy różne triki takie jak otwarte okno, wentylator czy koc zamiast kołdry. Nie zawsze jednak są one w stanie zmniejszyć wystarczająco temperaturę powietrza do spania.

Proste triki 

Istnieją jednak inne metody na upalne dni, które są stosowane przez osoby zamieszkujące gorące klimaty, gdzie wysokie temperatury w nocy są czymś normalnym. Poznaj kilka trików z prześcieradłem, dzięki którym łatwiej będzie ci zasnąć.

Wilgotne prześcieradło

Aby zmniejszyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu zdarza się, że otwierasz okno, jednak, zamiast wietrzyć pomieszczenie, sprawiasz, że wpada do niego ciepłe powietrze z podwórka. W tym wypadku możesz zwilżyć prześcieradło i powiesić na otwartym oknie. Wpadające powietrze do pokoju dzięki niemu będzie nawilżone i schłodzone.

Zmrożone prześcieradło

Innym sposobem na zaśniecie podczas gorących nocy, jest ułożenie na łóżku zmrożonego prześcieradła, które wcześniej na kilka minut w reklamówce trafiło do zamrażarki. Taki zimne prześcieradło podziała jak kompres i pomoże ci zasnąć.

Zdjęcie Upał nie daje Ci spać? Wypróbuj sposób na egipskie prześcieradło. #2

Zwilżone prześcieradło

Tę metodę stosują Egipcjanie oraz osoby mieszkające w Hiszpanii, Meksyku czy na Sycylii. Chodzi w niej o to, aby zwilżyć prześcieradło wodą i następnie rozłożyć je na łóżku lub po prostu przykryć się takim mokrym prześcieradłem. Sprawi on, że twoja temperatura ciała się obniży, a tobie łatwiej będzie zasnąć.

Lawenda

Gdy jest gorąco w nocy, to zapewne często się wiercisz i budzisz w nocy, co zaburza twój sen. W walce z tym pomoże ci lawenda, która działa uspokajająco oraz łagodzi skutki stresu emocjonalnego i napięcia nerwowego. Możesz spryskać prześcieradło hydrolatem o zapachu lawendy lub woreczek z suszonymi jej kwiatami umieścić pod poduszką, lub koło łóżka. Roślina ta pomoże ci zasnąć, a dodatkowo odgoni komary.