Każdy z nas nosi przy sobie wiele kluczy. Jeśli masz klucz do drzwi marki Gerda, to zdecydowanie przeczytaj ten artykuł.
Klucze do zamków
W torebce czy w kieszeni każdy z nas wychodząc z domu, ma klucz lub klucze. Najczęściej nosimy je na okrągłym kółeczku, dzięki czemu znajdują się w jednym miejscu i nie musimy ich długo szukać. A nazbierać potrafi się ich całkiem sporo, ponieważ klucz mamy dziś do samochodu, do domu, do garażu czy do miejsca pracy. W zależności gdzie się wybieramy, bierzemy ze sobą odpowiednie klucze.
Ogromny wybór
Na rynku można znaleźć zarówno wiele rodzajów kluczy, jak i zamków. Firmy prześcigają się w nowych zamkach, które mają zapewnić nam bezpieczeństwo przed złodziejem. Wymyślne zamki mają nas uchronić przed kradzieżą, a wiadomo, że okazja czyni złodzieja. Klucze mają teraz różne wypustki, wcięcia i wyżłobienia, aby trudniej było je podrobić. Im więcej jednak wypustek, tym bardziej należy uważać, aby taki klucz będąc w torebce czy w kieszeni się nie wyszczerbił bądź nie zabrudził.
Klucze Gerda
Jednym z popularnych firm produkujących zamki i klucze jest firma Gerda. Klucz tej firmy jest okrągły oraz ma pionowe wyżłobienie przez całą długość klucza. Jeśli klucz się wyszczerbi to nie niestety, ale w większości zamków nie ma już możliwości odtworzenia nim drzwi. Czasami również do otworów mogą się dostać drobne pyłki, papierki czy śmieci, które zmienią formę klucza, który musi stricte pasować do zamka, aby go otworzyć.
Problem z otwarciem zamka
Jeśli masz klucz z firmy Gerda i będziesz miała problemy z otwarciem zamka, to nie panikuj i nie wzywaj od razu ślusarza. Najpierw wyjmij klucz i wydłub patyczkiem czy drucikiem lub wystukaj zabrudzenia, które mogły do niego przylgnąć. Małe drobinki mogą przeszkodzić w działaniu mechanizmu zamka, który nie będzie chciał się otworzyć. Po tym zabiegu wsuń klucz z powrotem do zamka i wtedy spróbuj go przekręcić. Jeśli i to nie pomoże, to dopiero wtedy zadzwoń po ślusarza.
Działaj profilaktycznie
Profilaktycznie co jakiś czas czyść dokładnie klucze z kurzy lub drobnych śmieci, które mogły zagnieździć się w jego otworach. Możesz to zrobić patyczkiem do uszu, drucikiem czy wsuwką do włosów. Po takim czyszczeniu klucz na pewno lżej będzie przekręcał się w zamku, a ty będziesz mieć pewność, że żadne zabrudzenia z klucza nie dostaną się do zamka i go nie zepsują.