Posyp łóżko sodą oczyszczoną, a nie pożałujesz! Sprawdź dlaczego!

Katarzyna
Dom
19.04.2021 21:23
Posyp łóżko sodą oczyszczoną, a nie pożałujesz! Sprawdź dlaczego!

Jednym z produktów, jakie mamy w kuchni, jest soda oczyszczona. Okazuje się, że można ją wykorzystać również w innych pomieszczeniach!

 

Zdjęcie Posyp łóżko sodą oczyszczoną, a nie pożałujesz! Sprawdź dlaczego! #1

Uniwersalny produkt 

Soda oczyszczona jest bardzo uniwersalnym produktem, ponieważ ma wiele zastosowań. Można jej użyć do przetkania zapchanej rury czy wyczyścić nią tłuste i zabrudzone powierzchnie, takie jak piekarnik.

Można ją również wykorzystać w pielęgnacji skóry, ponieważ w formie maseczki bardzo dobrze oczyszcza skórę z brudu, łoju i kosmetyków. Produkt ten można również wykorzystać w sypialni jako środek czyszczący.

Środek czyszczący 

Łóżko to miejsce, gdzie śpimy, więc spędzamy tam około 6 godzin dziennie. Od czasu do czasu należy go dokładnie czyścić, aby pozbyć się zabrudzeń czy kurzu. Pościel zmieniamy co jakiś czas i dajemy ją do prania, aby pozbyć się z niej roztoczy czy bakterii.

Czyścić powinno się również materac,  który również jest miejscem rozwoju drobnoustrojów. Aby się ich pozbyć z materaca, powinno się właśnie posypać go sodą oczyszczoną.

Czyszczenie materaca 

Na początek powinno się ściągnąć z łóżka całą pościel a na goły materac wsypać sodę oczyszczoną. Należy dokładnie ją rozprowadzić i pozostawić na kilka godzin. Soda oczyszczona zabije wszelkie drobnoustroje, wirusy czy roztocza, które się w nim znajdują.

Po tym czasie należy materac dokładnie odkurzyć. Taki sposób nie zniszczy materaca i jest o wiele tańszy i bezpieczniejszy niż chemiczne pranie.

Dodatkowe zabezpieczenie

Materac warto też zabezpieczyć w innym sposób przed zabrudzeniami. Warto nałożyć na niego pokrowiec, który uchroni go przed plamami czy zabrudzeniami. Taki pokrowiec powinno się prać raz w miesiącu, a na małe plamy na materacu zastosować pianę z płynu do naczyń. Należy pamiętać, ab pianę nakładać delikatnie za pomocą gąbki, lekko pocierać i osuszać za pomocą ręcznika.

Zmiana pościeli 

Każdy z nas ma swoją częstotliwość zmieniania pościeli. Wszystko zależy naszych możliwości oraz czasu. Według mikrobiologów pościel powinno się zmieniać raz w tygodniu, a gdy na dworze jest gorąco i panuje upał, to powinniśmy to robić nawet dwa razy w tygodniu.

Gdy śpimy, to zostawiamy na pościeli pot, włosy czy złuszczony naskórek, dlatego warto zmieniać pościel dość często. Taki warunki to idealne środowisko do rozwoju roztoczy czy bakterii. Pościel powinno się prać w co najmniej 60 stopniach Celsjusza, aby zabić wszelkie roztocza.

Jeśli producent zaleca, aby daną pościel prać w niższej temperaturze to po jej wypraniu, powinno się ją dodatkowo wyprasować.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną