Czosnek dla storczyków?! Nietypowa a skuteczna odżywka kwiatowa!

Czosnek dla storczyków?! Nietypowa a skuteczna odżywka kwiatowa!

Storczyki w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością. Dobrze pielęgnowane stanowią piękną ozdobę każdego pomieszczenia, w którym się znajdują. Są łatwodostępne, można kupić je za niewielkie pieniądze choćby w supermarkecie. Występują w różnych odmianach. Jak sprawić, by jak najdłużej cieszyły nasze oczy, efektownie kwitnąc? Sprzymierzeńcem w dbaniu o te kwiaty będzie... czosnek! Ta roślina posiada cenne właściwości lecznicze dla ludzi, ale nie tylko, poznaj moc czosnku w pielęgnacji storczyków!

Zdjęcie Czosnek dla storczyków?! Nietypowa a skuteczna odżywka kwiatowa! #1

Przygotuj odżywkę dla storczyków!

Czosnek słynie z właściwości odżywczych. Posiada cały kompleks cennych substancji, których działanie pozytywnie wpłynie również na kwiaty. W rezultacie będą długo i obficie kwitły, zdrowo wyglądając. By przygotować odżywczą miksturę, potrzebujemy:

  • 3 ząbki czosnku
  • 1 litr przegotowanej, ostudzonej wody

Czosnek należy przecisnąć przez praskę i zalać wodą. Naczynie zamknąć i odstawić na 24 godziny w zimne, ciemne miejsce. Rośliny wstawiamy do wody, by mogły ją pobierać, ale nie wlewamy jej sami bezpośrednio do ziemi. Zostawiamy je na około 30 minut.

Tego typu zabieg może być stosowany raz na cztery tygodnie. Po dwóch kuracjach już będzie widać efekty. Używana mikstura musi być świeża, nie może mieć więcej niż dwóch dni.

Zdjęcie Czosnek dla storczyków?! Nietypowa a skuteczna odżywka kwiatowa! #2

Jak dbać o storczyki?

Storczyki to kwiaty, którym sprzyja jasne, naturalne oświetlenie. Warto umieszczać w nasłonecznionych stanowiskach. Gdy mają odpowiednią ilość promieni słonecznych, szybko rosną, a ich liście zachwycają zdrowym, błyszczącym, zielonym kolorem.

Należy uważać, bo zbyt silne promienie, mogą uszkodzić kwiaty, więc zbyt ostre słońce, też nie jest wskazane. W takich sytuacjach lepiej przestawić roślinę. Optymalna temperatura dla tych kwiatów to 13-30 stopni Celsjusza. Powinniśmy zadbać też o wietrzenie pomieszczeń, w których znajdują się storczyki, zapobiega to rozwijaniu się pleśni i gniciu.

Kolejną kwestią w pielęgnacji kwiatów jest podlewanie. Orchidee nie potrzebują częstego nawadniania. Podlewać je najlepiej rano, co 4-7 dni. Można też spryskać górną część kwiatów, by je nawilżyć, potrzebujemy miękkiej wody - musi być przegotowana i ostudzona.

Lekka mgiełka wpłynie odżywczo na roślinę. Niewskazane jest zostawianie wody w podstawce doniczki, grozi to gniciem od korzenia. Kwiaty nie są wymagające, wystarczy przestrzegać tych zasad, by cieszyć się ich ładnym i zdrowym wyglądem. Po zimie i w czasie lata można zadbać o dodatkowe nawożenie. Stosując czosnkową odżywkę, będziemy mogli być dumni ze swoich wypielęgnowanych roślin.

Agnieszka

true

Polecane