Księżna Kate miała nietypowe porody! Na czym polega hipnoporód?


                    Księżna Kate miała nietypowe porody! Na czym polega hipnoporód?
23Lut

Poród w autohipnozie coraz bardziej zyskuje na popularności zarówno na świecie jak i w Polsce. Księżna Kate i książę William obecnie są rodzicami już trójki dzieci: George’a, Charlotte i Louisa. Każda kolejna ciąża księżnej była entuzjastycznie przyjmowana przez cały świat.

Zdjęcie Księżna Kate miała nietypowe porody! Na czym polega hipnoporód? #1

Oczywiście media również „żyły” tymi nowinami, co na pewno przekładało się na życie całej rodziny królewskiej. Niestety jak wiadomo księżna Kate cierpi na hyperemesis gravidarum, czyli chorobę, która objawia się niepowściągliwymi wymiotami u kobiet ciężarnych. Jest to najgorsze stadium tej choroby, dlatego żona księcia Williama podczas każdej ciąży była hospitalizowana.W ostatnich czasach księżna Cambridge była gościem podcastu „Happy Mum, Happy Baby”. Podczas rozmowy wyznała, że źle znosiła swoje ciąże, jednak starała się jakoś polepszyć czas w oczekiwaniu na kolejne dziecko. Aby uczynić porody łatwiejszymi podjęła się ona techniki zwanej hypnobirthing, co po przetłumaczeniu oznacza hipnoporód. Są to techniki relaksacyjne, które mają ułatwić kobietom rozwiązanie tego błogosławionego stanu.

Na czym to polega?

Podczas porodu mózg przyszłej mamy podświadomie produkuje hormony stresu. W związku z tym organizm zaczyna przygotowywać się do walki lub obrony. Ma to negatywny wpływ na proces porodu, ponieważ mięśnie się wtedy zaciskają, a sam poród staje się bardziej bolesny. W czasie hipnoporodu kobieta zostaje poddawana różnym technikom relaksacyjnym, które mają na celu pobudzenie mózgu do produkcji hormonów szczęścia, czyli oksytocyny i endorfiny. Powodują one rozluźnienie mięśni, przez co poród jest łatwiejszy, a ból mniej odczuwalny.

Zdjęcie Księżna Kate miała nietypowe porody! Na czym polega hipnoporód? #2

Jak się do tego przygotować?

Tak naprawdę należy podjąć odpowiednie kroki jeszcze przed samym hipnoporodem. Kobiety w ciąży powinny ćwiczyć różne techniki relaksacyjne oraz próbować sposobów, które pozwolą im na wyzbycie się negatywnych uprzedzeń dotyczących porodu. W programie „Happy Mum, Happy Baby” księżna Kate tak mówiła o swoich sposobach przygotowywania się do rozwiązania - „Kiedy czułam się naprawdę źle zobaczyłam siłę, jaka tkwi w medytacji, głębokim oddychaniu i innych tego typu technikach, której uczą cię w trakcie hipnoporodu. Zrozumiałam, że jest to coś, nad czym mogę przejąć kontrolę w trakcie porodu. To była niesamowicie potężna moc”

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja