Jak ogarnąć dom? Zastosuj zasadę 3 pudełek

Jak ogarnąć dom? Zastosuj zasadę 3 pudełek
22Sty

Zagracony dom to zmora wielu kobiet. Przez lata gromadzi się wiele niepotrzebnych rzeczy, których jednak nie chcesz wyrzucać. Doprowadza to do tego, że ciężko jest utrzymać porządek i ład. Wiele rzeczy zbiera po prostu kurz, który podczas sprzątania musisz zetrzeć. To natomiast przysparza Ci więcej pracy i zabiera czas.

Czasami wpadasz również na pomysł, aby zbędne rzeczy pochować do pudełek i umieścić je w szafie. Takie rozwiązanie skutkuje tylko brakiem w niej miejsca na nowe rzeczy, które zajmują przestrzeń gdzieś indziej. Jednak jest bardzo prostu sposób na poradzenie sobie z niepotrzebnymi rzeczami i nie chodzi tu o ich
wyrzucanie.


Nie chodzi tez o chowanie wszystkiego i doprowadzanie swojego domu do stanu jaki widujemy w katalogu IKEA, gdzie króluje minimalizm. Wiele z nas lubi, gdy ma pod ręką swoją ulubioną książkę czy wazon na kwiaty. Nie ma też nic złego w rzeczach „na zapas”, dopóki nie przeradza się to w zbieractwo. Poniżej zostanie opisana metoda trzech pudełek, która pomoże Ci w uporządkowaniu domu.


Metoda trzech pudełek


Przed przystąpieniem do sprzątania należy przygotować sobie trzy pudełka lub trzy worki. Nie ważne co to będzie ale co się w nich znajdzie.


Pudełko 1

Zdjęcie Jak ogarnąć dom? Zastosuj zasadę 3 pudełek #1
Do tego pudełka trafiają rzeczy, które stale używasz i które cały czas są Ci potrzebne. Mogą to być ciuchy, które na prawdę nosisz i które lubisz. Zabawki, którymi Twoje dzieci chętnie się bawią lub ważne papiery do których często sięgasz. Zawartość tego pudełka wróci z powrotem do szafy.


Pudełko 2

Zdjęcie Jak ogarnąć dom? Zastosuj zasadę 3 pudełek #2
W tym pudełku znajdują się rzeczy, które są niekompletne lub zepsute. Wtedy wiadomo, że nie będziesz ich już dłużej używała. Pojemnik ten wyląduje w koszu, dzięki czemu zwolni się miejsce na nowe rzeczy. Jeśli coś nie zostało naprawione do tej pory lub mimo usilnych starań nie odnalazła się druga skarpetka do pary, takie rzeczy należy bezdyskusyjnie wyrzucić.


Pudełko 3

Zdjęcie Jak ogarnąć dom? Zastosuj zasadę 3 pudełek #3
Pudełko to zawiera w sobie rzeczy, które można jeszcze na przykład oddać lub sprzedać. Rzeczy te są oczywiście dobre, jednak nigdy Ci się nie przydały. Warto ustalić tutaj granice czasową- jeśli po roku jednak czegoś nie założyłaś/wykorzystałaś, oznacza to, że tego nie potrzebujesz. Z rzeczami, które trafiają do tego pudełka najciężej się rozstać. Jednak jeśli chcesz na prawdę posprzątać to musisz wyzbyć się emocji i sentymentów. Ciuchy te mogą przydać się innym, zabawki na pewno chętnie przyjmą w domu dziecka. Jeśli nie chcesz ich oddawać zawsze możesz je sprzedać, co zasili domowy budżet.


Tym oto sposobem łatwo można ogarnąć swój dom. Reguła trzech pudełek faktycznie działa. Dzięki niej w szafach będzie więcej miejsca na rzeczy, które do tej pory leżały na wierzchu lub na zupełnie nowe ciuchy. Warto raz na jakiś czas powrócić do tej metody i znów gruntowanie posprzątać dom.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja