Jak odnowić wygląd kanapy? Poznaj najłatwiejszy trik!

Jak odnowić wygląd kanapy? Poznaj najłatwiejszy trik!
21Sty

Kanapa w naszym salonie wygląda idealnie, ale tylko przez pierwsze 1-2 lata. Potem stale spełnia swoją funkcję, jednak nie prezentuje się już tak dobrze. Za pomocą prostego triku przywrócisz jej jednak nowe życie!

Zdjęcie Jak odnowić wygląd kanapy? Poznaj najłatwiejszy trik! #1

Kanapa i narożnik to ulubione miejsce w salonie całej rodziny. Każdego dnia układamy się na nim wygodnie i zajmujemy ulubionymi rzeczami. Jednak codzienne użytkowanie kanapy sprawia, że poduszki i siedzenia mocno się odgniatają powodując, że kanapa zaczyna wyglądać brzydko. Jest jednak prosty sposób, aby pozbyć się tego problemu.


Czego będziesz potrzebować?

Jedynie czego będziesz potrzebować, to pianka tapicerska, nożyk tapicerski (może być kuchenny) i klej w sprayu. Ten sposób sprawdzi się jednak tylko wtedy, gdy oparcie kanapy stanowią osobne poduszki.

Jaką piankę tapicerską wybrać?

Ze względu na to, że pokrowce na poduszki są mocno dopasowane do rozmiaru poduszki, musimy wybrać dość cienką piankę tapicerską. Musi się ona bowiem zmieścić razem z poduszką do wnętrza poszewki.

  1. Pierwszym krokiem jest dokładne odkurzenie kanapy.
  2. Następnie zdejmij ostrożnie poszewki w oparcia i (jeśli to możliwe) z siedziska. Przeczytaj metkę i zgodnie z wytycznymi na niej wypierz pokrowce.
  3. Za pomocą nożyka wytnij z pianki tapicerskiej fragment odpowiadający rozmiarowi poduszki. Przyklej go dokładnie do poszewki tak, aby idealnie przylegał i nic nie wystawało poza krawędzie poduszki.
  4. Pozostaw poduszki na kilka godzin, aby klej dobrze związał oba materiały. Na koniec ubierz wyprane i odświeżone pokrowce.

Zdjęcie Jak odnowić wygląd kanapy? Poznaj najłatwiejszy trik! #2

Dzięki temu, że pianka tapicerska jest nowa, wygląda kanapy również będzie o wiele ładniejszy. Pianka sprawi, że znikną wszystkie wgniecenia, a sofa będzie wyglądać jak dopiero co przywieziona z salonu meblowego.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja