Dlaczego Żywiec sprzedaje piwo z odwróconą etykietą?

Agnieszka
Newsy
16.01.2020 11:18
Dlaczego Żywiec sprzedaje piwo z odwróconą etykietą?

W obecnych czasach bardzo modne stało się bycie bio czy eko oraz zasada no waste. Dbanie o środowisko oraz walka ze zmianami klimatycznymi staje się jednym w priorytetów globalnych firm czy całych państw. Do boju o czystsze środowisko oraz zmniejszenie produkcji odpadów stanęła również marka piw Żywiec.

Zdjęcie Dlaczego Żywiec sprzedaje piwo z odwróconą etykietą? #1
„Wielka zwrotka Ż”


Żywiec podjął się akcji mającej na celu zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska poprzez oddawanie butelek zwrotnych. Akcja ta nosi nazwę „Wielka Zwrotka Ż” i ma zachęcić konsumentów brązowego trunku do oddawania butelek. Żywiec chce, aby taki sposób postępowania stał się nawykiem u ich konsumentów Znakiem rozpoznawczym tej akcji jest odwrócona etykieta Żywca znajdująca się na opakowaniach.


Drugie i kolejne życie szklanej butelki


Butelka zwrotna jest najbardziej „życzliwym” opakowaniem dla środowiska. Dzięki temu, że jest trwała i ciężko ją zniszczyć, może być używana nawet 25 razy. Szacuje się, że może być wykorzystywana nawet przez 5 lat. Dzięki temu w bardzo znaczący sposób można zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów oraz zredukować emisję CO2 do atmosfery.


Żywiec wspiera ochronę środowiska


Marka Żywiec od dłuższego czasu stara się pomniejszać swój negatywny wpływ na zanieczyszczenie środowiska, dlatego wymyśliła i prowadzi ogólnopolską akcję „Wielka Zwrotka Ż”.

-Akcja ta to następny krok Grupy Żywiec mająca wpływ na zrównoważony rozwój – mówi Katarzyna Malczewska-Błaszczuk, która jest Dyrektorem Marketingu w Grupie Żywiec. – Gdy oddajemy butelki zwrotne, wtedy w bardzo szybkim tempie przekłada się to na redukcję odpadów oraz emisję CO2 do atmosfery. Ten mały krok, który może wykonać każdy z nas, może poskutkować realną zmianą. Namawiamy naszych klientów, aby oddawali butelki zwrotne do sklepów, które również zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji – dodaje Malczewska-Błaszczuk.

Zdjęcie Dlaczego Żywiec sprzedaje piwo z odwróconą etykietą? #2
Zasady akcji


Dzięki akcji „Wielka Zwrotka Ż” do sklepów biorących udział w tym przedsięwzięciu można oddawać wszelkie butelki zwrotne Żywca bez paragonu. Za zwróconą butelkę bez dowodu jej zakupu, sklep wypłaci 0,35 zł (cena sugerowana). Różnica, a więc 0,15 zł, zostaje w „budżecie” sklepu, który uczestniczy w tej akcji. Ma to na celu zachęcenie innych sklepów do włączenia się do tego przedsięwzięcia i oraz pokrycie kosztów związanych z potrzebą sortowania i zabezpieczenia nowej powierzchni potrzebnej na składowanie opakowań. Lista sklepów, które mogą włączyć się do tej akcji nie jest jeszcze zamknięta, a obecnie znajduje się już na niej około 6,5 tys. sklepów.


Nie tylko Żywiec


„Wielka zwrotka Ż” jest częścią szerszej akcji Grupy Żywiec pod nazwą „Daj butelce drugie życie”. Dzięki temu konsumenci mogą zwracać butelki zwrotne nie tylko Żywca, ale również innych marek takich jak Warka, Warka Radler, Tatra, Królewskie, Leżajsk, Brackie Żatecky czy EB.