Kościół wymyślił nowy grzech! Nie wszystkim ta decyzja przypadła do gustu…

Kościół wymyślił nowy grzech! Nie wszystkim ta decyzja przypadła do gustu…

Mogłoby się wydawać, że lista grzechów od setek lat jest już zamknięta. Osoby wierzące doskonale wiedzą, co jest grzechem, a co nie. Okazuje się jednak, że Kościół trzyma listę grzechów otwartą i co jakiś czas dopisuje nowe pozycje, z których wierzący muszą się spowiadać.

Zdjęcie Kościół wymyślił nowy grzech! Nie wszystkim ta decyzja przypadła do gustu… #1

Jak ustala się nowe grzechy?

Synod to zgromadzenie przedstawicieli duchowieństwa oraz osób świeckich, które ma na celu dyskusję nad bieżącymi problemami świata i Kościoła. Synod zwyczajny zwoływany jest co kilka lat. Można jednak zwołać synod specjalny. Taki właśnie miał miejsce kilka miesięcy temu.

Zgromadzenie odbyło się pod tytułem: „Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i ekologii integralnej”.

Podczas zgromadzenia poruszono wiele bieżących i trudnych tematów. Papież wraz z biskupami dyskutował o roli kobiet w kościele, kapłaństwie kobiet, zniesieniu celibatu, sprawiedliwości społecznej, czy ekologii.

Ustalono ponadto nowy grzech, z którego należy się spowiadać.

"Wzywamy wszystkich do ekologicznej moralności, wiedząc, że istnieje grzech ekologiczny i można go określają jako ekobójstwo" — przekonywał prefekt Paolo Ruffini.

Chodzi o grzech ekologiczny

„Nie dla indywidualizmu lub obojętności, które sprawiają, że patrzymy na rzeczywistość tak, jak widz patrzy na ekran. Tak dla ekologicznego nawrócenia skoncentrowanego na odpowiedzialności i integralnej ekologii, stawiającej w centrum ludzką godność, która jest zbyt często deptana” – czytamy w podsumowaniu obrad.

Wśród wielu duchownych i wiernych pojawił się sprzeciw. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest obecnie dbanie o klimat. Pojawiło się też wiele pytań, typu, “czy muszę się spowiadać z niesegregowania śmieci?”

A Wy co sądzicie o tym grzechu?Agnieszka

Polecane