Jeśli zauważysz te 8 symptomów w swoim związku, to znaczy, że macie do siebie bezgraniczne zaufanie.

Jeśli zauważysz te 8 symptomów w swoim związku, to znaczy, że macie do siebie bezgraniczne zaufanie.
08Gru

Zaufanie to obok szacunku i umiejętności komunikacji jeden z podstawowych filarów, na których opiera się udany związek. Jeżeli zażyłość spełnia poniższe przesłanki, możecie być pewni, że nie brakuje tych wartości w waszych relacjach.

1. Czujesz się swobodnie, jesteś sobą.

Psychologowie dzielą pary na te, które zachowują się w sposób naturalny i na budujące stosunki kreując sztuczny obraz rzeczywistości. Osoby, które nie boją się być sobą, akceptują swoje wady, nie muszą nikogo udawać, dzięki temu są szczęśliwe i spokojne. Inaczej sytuacja wygląda u tych ludzi, którzy cały czas próbują przekonać partnera o swojej doskonałości i braku słabych stron, przez co nie mogą tak naprawdę dać się poznać, a ich zależność jest pozorna, oparta na ubłudzie.

2. Dzielisz się szczegółami ze swojego dnia.

Po powrocie z pracy lub spotkania ze znajomymi masz ochotę opowiedzieć bliskiej osobie o tym, jak ci minął dzień, podzielić się zarówno tymi dobrymi, jak i złymi rzeczami i wysłuchać jego zwierzeń? To znak, że jesteś nie tylko partnerem, ale też przyjacielem.

3. Możesz otwarcie opowiedzieć o ranach z przeszłości.

Doświadczenia, również te złe, wpływają na to, jacy jesteśmy. Jeśli ufamy partnerowi, potrafimy się otworzyć i opowiedzieć o swoich traumach, podzielić się bólem, wspólnie przepracować problemy, co jeszcze bardziej zbliża nas do siebie.

Zdjęcie Jeśli zauważysz te 8 symptomów w swoim związku, to znaczy, że macie do siebie bezgraniczne zaufanie. #1

4. Wspólnie zarządzacie finansami.

Pary, które dzielą się kontem bankowym, muszą sobie bezwzględnie ufać. Razem decydują o kwestiach związanych z pieniędzmi, często idąc na kompromis.

5. Nie kontrolujecie siebie nawzajem.

Nadopiekuńczość, podejrzliwość, chęć sprawowania kontroli - to cechy, które świadczą o braku zaufania i negatywnie odbijają się na każdym związku. Partnerzy są dla siebie bardziej atrakcyjni, gdy każde z nich ma swoją przestrzeń, nie żyje w złotej klatce, może realizować własne pasje i spotykać się z innymi ludźmi bez ciągłego nadzoru drugiej strony. Taki stan bez wątpienia świadczy o zaufaniu i wpływa na zdrowe interakcje.

Zdjęcie Jeśli zauważysz te 8 symptomów w swoim związku, to znaczy, że macie do siebie bezgraniczne zaufanie. #2

6. Nie obawiacie się o swoją prywatność.

Możesz swobodnie pozostawić telefon, komputer, nie zakładasz haseł, wiesz, że twój bliski, nie będzie szpiegował i czytał prywatnych wiadomości, ale też nie macie nic do ukrycia, więc żadne z was nie boi się zostawić niewylogowanego konta w mediach społecznościowych.

7. Możesz otwarcie okazywać emocje.

Nie wstydzisz się wyrażać swoich emocji i wiesz, że nie będziesz przez to podlegać ocenie. Kiedy masz zły dzień, możesz wypłakać się w ramionach ukochanej osoby, opowiedzieć o tym, co czujesz. Jeśli coś nie układa się w waszej relacji, też o tym rozmawiacie, nie chowacie w sobie swoich uczuć z obawy, że mogłyby zniszczyć związek.

8. Potrafisz zarówno przyznać się do błędu ,jak i podzielić odpowiedzialnością.

W związku dzielicie się nie tylko codziennymi obowiązkami domowymi, ale też odpowiedzialnością za emocje w waszych stosunkach. Nie ignorujecie problemów, potraficie wykazać się empatią, starać się zrozumieć drugą osobę i to, co czuje. Nie obwiniacie siebie wzajemnie za swoje uczucia, ale razem nad nimi pracujecie. Jeśli czujesz, że wina jest po twojej stronie, umiesz to przyznać.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja