Zależy Ci na prywatności w sieci? Poznaj najbezpieczniejszą przeglądarkę!


          Zależy Ci na prywatności w sieci? Poznaj najbezpieczniejszą przeglądarkę!
08Paź

Przeglądarek internetowych do wyboru jest kilka, zazwyczaj używamy tej, którą uważam za wygodną. Jednak wygoda nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem. Które przeglądarki są bezpieczne? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Zdjęcie Zależy Ci na prywatności w sieci? Poznaj najbezpieczniejszą przeglądarkę! #1

Najbezpieczniejsza przeglądarka

Specjaliści ze strony niebezpiecznik.pl, początkowo oceniali, że Chrome jest najbezpieczniejszą przeglądarką internetową. Google przywiązuje bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa swoich użytkowników, ma świetny zespół informatyków, którzy się zajmują tym tematem. Dodatkowo firma szybko wdraża aktualizacje, dotyczące najnowszych zasad bezpieczeństwa.

Chrome ma swoje minusy

To, że jest bezpieczna nie oznacza, że jest najlepsza. Chrome wymienia się danym z serwerami swojego producenta. Nie szpieguje użytkowników, ale jest dosyć „rozmowna”.

Brave

Istnieje przeglądarka, która bazuje na silniku Chrome, ale nie ma jego wad. Jej hasło brzmi „Nie jesteś produktem”. Przeglądarka ta jest dwa razy szybsza niż Chrome i Firefox, ponieważ domyślnie blokuje wszystkie reklamy i skrypty które mogłyby blokować nasza prywatność.

To nie jest jedyna jej zaleta:

 • przeglądarka szyfruje wszystkie połączenia,
 • posiada wbudowaną ochronę przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem,
 • można z niej korzystać na urządzeniach z systemem Android lub iOS
 • Brave dzięki temu, że bazuje na silniku Chrome, obsługuje wszystkie znane wtyczki i rozszerzenia.

Zdjęcie Zależy Ci na prywatności w sieci? Poznaj najbezpieczniejszą przeglądarkę! #2

Rozwiązanie dla „mniej technicznych”

Obsługa przeglądarki jest niezwykle prosta. Wszystkie wymienione wyżej zabezpieczenia działają od pierwszego uruchomienia. Nie ma potrzeby grzebania w ustawieniach, czy szukania pomocy w obsłudze.

Brave wspiera twórców serwisów internetowych

Przeglądarka w rekompensacie za zabieranie twórcom witryn zysku z reklam, udostępnia ciekawy system ich wsparcia. Specjalnie do tego celu została stworzona krypto waluta BAT, która można trzymać oglądając reklamy. Następnie można ją wymienić na pieniądze bądź „napiwki” dla wybranych twórców stron.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja