Flagi ze swastykami zawisły na dworcu we Wrocławiu! Podróżni nie kryli zdziwienia

Flagi ze swastykami zawisły na dworcu we Wrocławiu! Podróżni nie kryli zdziwienia
01Paź

We wtorek (01.10.2019) na dworcu Głównym we Wrocławiu zawisły wielkie flagi nazistów ze swastykami. Osoby, które znalazły się wtedy na dworcu były w szoku, ponieważ nie do końca wiedziały, co właśnie ma tam miejsce. Dworzec nie został bowiem zamknięty na czas kręcenia filmu.

Szybko jednak okazało się, że flagi nie są żadnym wybrykiem chuliganów, a scenerią do powstającego właśnie filmu Ryszarda Brylskiego. Wrocławski dworzec wciela się bowiem w rolę berlińskiej stacji kolejowej z 1939 roku. Pewna wrocławska agencja filmowa już jakiś czas temu ogłosiła casting na statystów, których zadaniem jest teraz wcielanie się w rolę niemieckich żandarmów, obsługi kolejowej, pasażerów czekających na pociąg i młodzieży z Hitlerjugend.

Pasażerowie dojeżdżający na dworzec Główny we Wrocławiu zdecydowanie mieli powód do szoku. Flagi są bowiem olbrzymie, a dworzec działa sprawnie, bez względu na kręcony tam film.

„Śmierci Zygielbojma” w reżyserii Ryszarda Brylskiego

Film opowiadać ma o losach żydowskiego polityka, który chciał zwrócić oczy świata na tragedię, jaka miała miejsce podczas Holocaustu. . W „Śmierci Zygielbojma” grają m.in.:Wojciech Mecwaldowski, a także Karolina Gruszka, Tomasz Sapryka, Aleksandra Popławska i Jacek Roth. Film kręcony będzie też w Londynie, Łodzi i Warszawie. Jego producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, a realizację tej produkcji wsparły Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Polska Fundacja Narodowa.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja