Jak naciągają nas firmy pogrzebowe? Potrafią ukryć wiele faktów!

Jak naciągają nas firmy pogrzebowe? Potrafią ukryć wiele faktów!
24Wrz

Pogrzeb jest trudnym okresem dla bliskich zmarłej osoby. Najtrudniejsza jest strata i żałoba, jednak organizacja pogrzebu przysparza nam jeszcze dodatkowych zmartwień. Jesteśmy wtedy podatni na manipulację, co niektóre firmy pogrzebowe doskonale potrafią wykorzystać.

Zdjęcie Jak naciągają nas firmy pogrzebowe? Potrafią ukryć wiele faktów! #1

Zakład pogrzebowy organizuje większość spraw podczas pogrzeby. Od trumny aż po transport na cmentarz i przygotowanie zwłok. Okazji do wprowadzenia nas w błąd jest więc wiele. Warto więc mieć się na baczności.

Najdroższa trumna

Niektóre zakłady pogrzebowe często nie informują o tańszych trumnach. Od razu proponują te najdroższe, z najwyższej półki. Czasem nie mamy więc nawet okazji zapoznać się z całą ofertą i decydujemy się na drogi wydatek.

Balsamowanie ciała

Niewiele osób wie, że balsamowanie ciała nie jest konieczne. Oczywiście pod warunkiem, że zdecydowaliśmy, iż trumna nie będzie otwierana. W przeciwnym razie balsamowanie musi się odbyć.

Zdjęcie Jak naciągają nas firmy pogrzebowe? Potrafią ukryć wiele faktów! #2

Dodatkowe funkcje trumny

Pracownicy niektórych zakładów pogrzebowych czasami nachalnie sugerują, abyśmy wybrali trumnę z dodatkowych funkcjami. Na przykład takimi, które mają spowolnić rozkładanie się zwłok. Warto się jednak zastanowić, czy taka funkcja warta jest dodatkowych kosztów.

Nowe ubrania

Niektóre zakłady pogrzebowe sugerują, aby kupić od nich ubrania dla zmarłego. Można jednak wykorzystać ubrania, w których zmarły chodził i które lubił najbardziej.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja