Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn? Oto powody

Elżbieta
Związki
02.09.2019 17:23
Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn? Oto powody

Powszechnie wiadomo, że kobiety wybierają w większości starszych mężczyzn jako partnerów. Dlaczego tak się dzieje? Czy Twój partner jest starszy od Ciebie?

Zdjęcie Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn? Oto powody #1

Oczywiście, że zdarzają się związki, gdzie kobieta i mężczyzna są równego wieku, bądź mężczyzna jest młodszy, ale to zdecydowana mniejszość. Ludzie, widząc kobietę, z widocznie starszym partnerem lubią myśleć, że to z pobudek finansowych. Powody mogą być jednak inne, oto kilka z nich.

Większe doświadczenie

Starsi mają większe doświadczenie, potrafią się obchodzić z kobietami, doceniamy to. Czasem trzeba się nauczyć traktowania kobiet i obchodzenia się z nimi w trudne dni. Doświadczenie w sexie też jest dla nas ważne.

Charyzma

O dziwo kobiety lubią męskie zmarszczki, posiwiałe włosy i zarost. To czyni starszych mężczyzn atrakcyjniejszymi w naszych oczach. Ich zachowanie i wyczucie stylu często sprawiają, że szalejemy na ich punkcie.

Pomoc

Starsi mężczyźni nie mają problemu z pomaganiem kobiecie w domu. Tym bardziej, kiedy obie osoby w związku mają stałą pracę. Dom jest wspólny i to żaden wstyd dla nich, gdy pozmywają naczynia czy zrobią pranie.

Nie szukają konfliktu

Kobiety to bardzo emocjonalne istoty, często działają bez zastanowienia. Mężczyzna musi potrafić opanować sytuacje, młodsi bardzo często dają się ponieś konfliktowi.

Poczucie bezpieczeństwa

To podstawowa z potrzeb kobiety w związku. Na to uczucie wpływa wiele czynników. Chęć stabilizacji, uporządkowane finanse, opieka i pomoc w nagłych sytuacjach. Młodsi panowie mogą być zbyt zajęci sobą, aby zapewnić to kobiecie.

Zdjęcie Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn? Oto powody #2

Mądrość

Dojrzalsi Panowie są mądrzejsi, jest to nawet potwierdzone naukowo. Z wiekiem przychodzi doświadczenie życiowe, a za tym idzie wyższa inteligencja. Zmienia się im podejście do życia.

Partnerstwo

Dojrzali mężczyźni wiedzą, że związek opiera się na równości i partnerstwie. Świat nie kręci się wokół nich i czasem trzeba iść na ustępstwo. Młodsi panowie mogą nie doceniać kobiet i wymagać zbyt wiele oddania.

Są zdecydowani

Młodsi chcą eksperymentować, starsi po prostu wiedzą czego chcą i dążą do tego. Kobiety lubią zdecydowanych mężczyzn, którzy nie prowadzą gierek ani nie udają.

Dojrzałość

Wiele osób się zgodzi ze stwierdzeniem, że mężczyźni później dojrzewają. Młodsi chłopcy nie szukają stabilizacji ani stałych związków. Często lepiej rozumiemy się i dogadujemy ze starszymi mężczyznami.

Stabilność finansowa

Czasy się trochę zmieniły i większość kobiet chce być niezależnymi finansowo od swoich partnerów. Mimo to, mamy zakodowane w genach, że gdy przyjdzie potomstwo, to mężczyzna musi zapewnić mu byt. Kobiety nie myślą tylko o sobie i swoich wydatkach. Mężczyzna musi umieć zadbać o rodzinę, nawet jeśli kobieta pozornie tego nie oczekuje. Starsi mężczyźni zwykle mają już usytuowane pozycje finansowe, mają, gdzie mieszkać i dbają o rozwój kariery.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną