Pytania za MILION w "Milionerach"! Znalibyście poprawne odpowiedzi?

Pytania za MILION w "Milionerach"! Znalibyście poprawne odpowiedzi?
01Lip

Mało który program cieszy się taką popularnością, jak "Milionerzy". Wystarczy wspomnieć, że to on zainspirował hinduskiego pisarza do stworzenia książki o milionerze z ulicy, która stała się popularna dzięki filmowemu przebojowi "Slumdog".

Główny bohater miał wielkie szczęście trafiając na pytania w teleturnieju i dokładnie tak samo dzieje się w realnym życiu... Zresztą, sami się przekonajcie próbując odpowiedź na pytania za milion złotych.

Warto wiedzieć, że pytanie za główną nagrodę padło w polskiej wersji programu aż dwadzieścia razy, ale póki co tylko trzech finalistów odpowiedziało prawidłowo, stając się właścicielami zawrotnej sumy.

Pierwszym wygranym był Krzysztof Wójcik, którego pytanie brzmiało:

"Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil:

A - kornecie,

B - akordeonie,

C- djembe,

D - ksylofonie?".

Fani talentu Mozila na pewno raz dwa odpowiedzieli, że mowa o akordeonie.

Pani Maria Romanek miała zdecydowanie trudniejsze zadanie... Jej finałowe pytanie to "I

le to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?".

A - 12 321,

B - 1 234 321,

C - 111 1111 1111,

D - 123 454 321.

Pani Maria, która z zawodu jest nauczycielką, wiedziała, że poprawna jest odpowiedź B.Uczestnicy programu mogą spodziewać się pytań z każdej dziedziny wiedzy i przekonała się o tym Katarzyna Kant-Wysocka, która miała szczęście znać odpowiedź na to pytanie.

"Która z różańcowych tajemnic nie jest chwalebną:

A - wniebowzięcie Matki Bożej,

B - zmartwychwstanie Jezusa,

C - śmierć Jezusa na krzyżu,

D - zesłanie Ducha Świętego.

Właściwa odpowiedź to tajemnica śmierci Jezusa.

Inne pytania o milion złotych to prawdziwy miszmasz o wiedzy. Trzeba było wiedzieć:Skąd pochodzi Conan Barbarzyńca, kto był nadwornym malarzem króla Filipa IV Habsburga, który utwór Juliusza Słowackiego został napisany prozą albo który ssak nie poci się (ku ogólnemu zdziwieniu, jest to królik).Pytania w "Milionerach" są dowodem na to, że do osiągnięcia sukcesu nie wystarczy wiedza. Potrzebna jest też spora dawka szczęścia. A Wam udało się poprawnie opowiedzieć na pytania trójki zwycięzców programu?

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja