Wdowa po Mackiewiczu ujawnia trudności ich związku. Wiele razy odchodził od rodziny


                    Wdowa po Mackiewiczu ujawnia trudności ich związku. Wiele razy odchodził od rodziny
10Cze

Historia Tomasza Mackiewicza skończyła się tragicznie. Utalentowany himalaista, który góry kochał ponad wszystko, zmarł pod szczytem Nanga Parbat ponad rok temu. Po jego odejściu media rozpisywały się o jego życiu. Teraz jednak głos zabrała jego żona - Anna. Zdradziła wiele bolesnych szczegółów.

View this post on Instagram

#tomaszmackiewicz #nangaparbat #rip #mountain [*]

A post shared by Ku Pamieci Czapkinsa 🎗 (@tomasz_chapkins_mackiewicz) on

Przypomnijmy, że ponad rok temu Tomasz Mackiewicz wraz ze swoją wspinaczkową partnerką Elisabeth Revol postanowili w dwuosobowym składzie zdobyć szczyt Nanga Parbat. To osiągnięcie było dla Mackiewicza obsesją. Nie pierwszy raz próbował to osiągnąć. Niestety, tym razem nie wrócił ze szczytu, ale w końcu go zdobył.

Wdowa po Mackiewiczu zdradziła w wywiadzie dla “Wysokich obcasów” kilka faktów z ich życia rodzinnego. Okazało się, że himalaista wiele razy odchodził od niej, ich syna oraz córki. Potem wracał, żeby po jakimś czasie znów opuścić rodzinę.

- Obawiał się, że to ja z nim nie wytrzymam. Wolał mnie uprzedzić i odejść samemu (...) Tomek uważał, że na mnie nie zasługuje, że jest mi z nim zbyt trudno. Bardzo mnie to złościło, doprowadzało do rozpaczy, bo ja ze wszystkich sił przed całym otoczeniem broniłam tej naszej relacji. A on tego nie zauważał (...) Mam wrażenie, że dawałam mu cały czas sygnał, że bycie z nim to ogromny dar, a nie kara - mówiła kobieta.

View this post on Instagram

I miss you so much

A post shared by Elisabeth Revol (@elisabeth_revol) on

Mackiewicz spotykał się z krytyką na wielu polach. Wiele do zarzucenia miało mu też środowisko sportowe. Krytykowany był przede wszystkim sposób, w jaki himalaista się wspinał. Niejednokrotnie, niepotrzebnie, ryzykował zbyt wiele. Do przysparzało jego rodzinie dodatkowego stresu.

Pomimo trudności, z jakimi zmagał się w życiu i jakie jego pasja dostarczała jego rodzinie, Mackiewicz jest postacią wyjątkową. Dlaczego? Jest on przykładem osoby, która prawdziwie kochała swoją pasję i była w stanie poświęcić życie, by spełnić swoje marzenia.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja