Taśma na oknach PCV. Zobacz jak ją skutecznie usunąć!

Patrycja

Dom

31.05.2019 22:48

Taśma na oknach PCV. Zobacz jak ją skutecznie usunąć!

Na każdym nowym oknie znajdziemy specjalną folię. Jej zadaniem jest ochrona ramy okna przed zarysowaniami, zabrudzeniami i uszkodzeniami, do których może dojść podczas transportu. Kiedy i w jaki sposób najlepiej usunąć taką folię?

Zdjęcie Taśma na oknach PCV. Zobacz jak ją skutecznie usunąć! #1

Zabezpieczenie w postaci foli znajdziemy na wszystkich nowych oknach czy drzwiach PCV – jest ono fabryczne. Producenci zalecają usunięcie foli maksymalnie do trzech miesięcy. Bardzo ważne dla nas jest byśmy dotrzymali terminu.

Dlaczego?

Pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak temperatura, opady, promienie słoneczne, dochodzi do wulkanizowania się taśm z profilami okna. Zewnętrzna warstwa foli zacznie się łuszczyć i kruszyć, ale klej, który jest pod nią będzie twardniał i wiązał się z ramą. Jeśli do tego dojdzie, usunięcie pozostałości będzie bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.

Zdjęcie Taśma na oknach PCV. Zobacz jak ją skutecznie usunąć! #2

Jeśli zakończyliśmy prace budowlane czy remontowe, nie zwlekajmy z usunięciem zabezpieczeń z okna. Terminowe zdjęcie folii nie należy do skomplikowanych. Łapiemy koniec foli i delikatnie, powoli pociągamy za niego do momentu, aż odkleimy całość.

Jeśli jednak nie zdjęliśmy folii w przeznaczonym czasie, jej usunięcie będzie wymagało więcej wysiłku. Niezbędne może okazać się nam urządzenie parowe, które wytworzy ciepłą parę wodną. Powstała pod ciśnieniem para powinna rozpuścić stwardniały klej, umożliwiając nam jego usunięcie. Czynność ta jest pracochłonna, jednak zapewnia nam usunięcie folii i kleju w nieinwazyjny, dla ramy okna, sposób. Pozostałości na ramie okna, po tak przeprowadzonym czyszczeniu, możemy usunąć, korzystając ze zmywacza przeznaczonego do PCV.

Zdjęcie Taśma na oknach PCV. Zobacz jak ją skutecznie usunąć! #3

Pamiętaj!

Nie usuwaj foli i kleju przy pomocy szczoteczek czy rozpuszczalników. Narażasz w ten sposób ramy okienne na uszkodzenie, odbarwienie lub zmatowienie.