Wystarczą 2 MINUTY DZIENNIE, aby mieć pełne, miękkie i gładkie usta!

Wystarczą 2 MINUTY DZIENNIE, aby mieć pełne, miękkie i gładkie usta!
14Maj

Usta to prawdziwy kobiecy atrybut, zwłaszcza te gładkie i jędrne. Już jeden codzienny rytuał może sprawić, że skóra wokół nich będzie zadbana i odżywiona, a one nawilżone i pełne.

Zdjęcie Jak dbać o usta, aby były pełne, miękkie i gładkie?  5 sprawdzonych trików! #1

Naskórek, który pokrywa usta jest niezwykle delikatny, dlatego nasze wargi tak szybko wysychają. Nic nie chroni ich przed promieniowaniem UV, niska temperatura, wiatr i suche powietrze, także im nie sprzyjają. Niedostateczne nawilżenie prowadzi do zmniejszenia ich obojętności i jędrności. Przesuszone i spierzchnięte usta staną się przeszłością, jeśli poświęcimy im 2 minuty dziennie.

Złuszczanie

W pielęgnacji ust ważna jest wielokierunkowość – przygotowanie, nawilżenie i natłuszczenie. Na początku powinniśmy przygotować usta na przyjęcie składników nawilżających. Wstępem będzie, więc wykonanie delikatnego peelingu. Masaż usunie martwy naskórek i poprawi krążenie ust. Dzięki temu substancje, które nałożymy podczas kolejnego kroku wnikną głębiej i zadziałają skuteczniej. Do złuszczającego masażu możemy użyć gotowego peelingu lub wykonać go samodzielnie mieszając miód z cukrem lub olej kokosowy ze zmieloną kawą.

Zdjęcie Jak dbać o usta, aby były pełne, miękkie i gładkie?  5 sprawdzonych trików! #2

Nawilżanie

Kolejnym krokiem jest nawilżenie ust przy pomocy balsamu. Ten niezbędny podczas zimy kosmetyk powinien znaleźć się na liście obowiązkowych kosmetyków, także wtedy, gdy ta przeminie. Może mieć on formę sztyftu, kremu, masełka lub klasycznej pomadki. Najbardziej pożądanymi składnikami balsamu do ust będą: mocznik, kwas hialuronowy, witamina A i E oraz lanolina. Wnikają one w głębsze warstwy skóry nawilżając ją, regenerując i poprawiając ogólną kondycję ust.

Zdjęcie Jak dbać o usta, aby były pełne, miękkie i gładkie?  5 sprawdzonych trików! #3

Natłuszczanie

Ostatnim etapem na drodze do nawilżonych, pełnych ust jest ich natłuszczenie. W tym celu możemy posłużyć się klasyczną wazeliną, masłami lub olejkami. Substancje tego typu nie wnikają głęboko w skórkę, ale zostając na jej powierzchni nadają im zdrowy wygląd. Zaleca się je stosować na noc, kiedy skóra się regeneruje.

Zdjęcie Jak dbać o usta, aby były pełne, miękkie i gładkie?  5 sprawdzonych trików! #4

Maseczka

Od czasu do czasu możemy pokusić się o zastosowanie maseczki, by uzupełnić pielęgnację. Na rynku znajdziemy gotowe produkty w formie plasterków. Równie skuteczna będzie domowa maseczka z miodu z dodatkiem witamin A i E.

Latem pamiętajmy o stosowaniu pomadek z filtrami UV, by chronić wrażliwą skórę.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ