Większość kobiet używa go ŹLE! Beauty blender przełomowy produkt, który podbił świat.

Większość kobiet używa go ŹLE! Beauty blender przełomowy produkt, który podbił świat.

Beauty blender jest to gąbeczka znana przez kobiety na całym świecie. Gąbeczka ta niesamowicie ułatwia prace wizażystek oraz codzienny makijaż każdej kobiety, która ją posiada. Produkt ten
szturmem zaatakował rynek kosmetyczny i wprowadził niemałą rewolucję w sposobie nakładania podkładu.

Zdjęcie Beauty blender przełomowy produkt, który podbił świat. #1

Czym jest beauty blender?

Beauty blender jest gąbeczką w kształcie łezki, przez co nakładanie podkładu jest znacznie łatwiejsze i precyzyjniejsze. Gąbeczka idealnie rozciera podkład, przez co nie robi się na twarzy efekt „maski”, przebarwienia i zmarszczki są mniej widoczne, a skóra wygląda naturalniej i jest bardziej wygładzona.

Gąbka zrobiona jest z tworzywa, które nie uczula. Dzieje się tak, gdyż nie zawiera, jak większość tego typu produktów lateksu ani ekstraktów zapachowych.

Nie trzeba być profesjonalną makijażystką, by korzystać z beauty blendera, a wręcz przeciwnie, nawet jeśli nie jesteś specjalistką od makijażu, z tą gąbeczką nie da się popełnić błędu.

Gąbeczka jest elastyczna i bardzo miękka, posiada liczne pory. Strukturą przypomina plaster miodu, dzięki czemu zatrzymuje wodę. Jeśli przed użyciem namoczy się ją, może w małym stopniu pochłonąć kosmetyk.


Jak używać beauty blendera?

Beauty Blender stosuje się na mokro. Gąbkę należy obficie nasączyć wodą, a potem mocno wycisnąć. Dopiero wtedy będzie gotowy do użycia. Na beauty blender nakładamy kosmetyk i dociskamy do wybranych partii twarzy, stemplując miejsce przy miejscu, wykonujemy właśnie ruchy przypominające stemplowanie, a nie rozsmarowujemy kosmetyku. Jej wąski koniec można z powodzeniem wykorzystać do nakładania kosmetyku w trudno dostępnych miejscach takich jak na przykład płatki nosa czy linia włosów. Szerszym końcem aplikujemy podkład na resztę twarzy.

Zdjęcie Beauty blender przełomowy produkt, który podbił świat. #2

Czyszczenie beauty blendera

Gąbeczkę powinno się czyścić mydłem naturalnym, ale dostępne są w drogeriach internetowych specjalne mydła od producenta oraz płyny. Nie należy zwlekać zbyt długo, gdyż podkłady lubią zostawać na gąbce i jest ją po czasie trudniej domyć. Nie unikniemy też do końca wchłaniania się kremowych produktów. Ważne, by o gąbkę dbać i czyścić po każdym użyciu. Będziemy mogli dłużej z niej korzystać.

Rodzaje beauty blendera

Klasyczny beauty blender — ma rozmiary 5,5 cm na 3,5 cm, waży 4 g i różowy kolor, z czasem na rynku pojawiły się też gąbeczki w wielu innych barwach. Służy do nakładania podkładu czy fluidu.

Beauty blusher — nieco mniejsza i przeznaczona do nakładania różu w kremie lub pudru wersja beauty blendera. Jest szara, co ułatwia dobieranie i mieszanie koloru.

Beauty blender micro.mini — miniaturki klasycznej wersji, które z jeszcze większą precyzją rozprowadzają kosmetyki, szczególnie w takich miejscach jak kąciki oczu, powieki, skrzydełka nosa.

Gąbka blotterazzi — służy do zbierania nadmiaru sebum. Odświeża makijaż, nie niszcząc go. Gąbka blotterazzi przywiera całą swoją powierzchnią, dzięki czemu równomiernie zbiera sebum i nie ściera make-upu.

Biały beauty blender — przeznaczony do nakładania bezbarwnych preparatów jak krem, serum czy inne kosmetyki pielęgnacyjne.

Czarny beauty blender – przeznaczony do nakładania samoopalacza.

Jak rozpoznać oryginalny beauty blender?

Wraz z popularnością beauty blendera zwiększyła się również liczba nieoryginalnych produktów na rynku. Niestety, nie zawsze łatwo je rozpoznać, ponieważ na większości opakowań widnieje fałszywa informacja "original beauty blender". Oryginalny produkt kosztuje około 70 zł.

Natalia

Polecane