Dziedziczka Versace cierpi nietypową chorobę! Na czym polega dysmorfofobia?


                    Dziedziczka Versace cierpi nietypową chorobę! Na czym polega dysmorfofobia?
28Mar

O wielkiej karierze i talencie Gianniego Versace oraz o jego tragicznej śmierci mogliśmy przypomnieć sobie całkiem niedawno. Netflix wypuścił bowiem drugi sezon genialnego serialu “American Crime Story” opowiadającego właśnie o tej sprawie. W serialu zabrakło jednak jednego ważnego wątku: relacji Versace ze swoją siostrzenicą Allegrą. Wszystko przez to, że kobieta cierpi na poważne choroby.


View this post on Instagram

😘😍family 🎂🎂Gianny @versace

A post shared by Allegra Versace (@versace.allegra) on

Choć “American Crime Story” skupia się głównie na mordercy Gianniego Versace, jego życie i rodzinne wątki również grają ważną rolę w serialu.

Versace bardzo kochał swoją siostrzenicę. Przepisał jej nawet 50% udziałów marki Versace. Pomimo tego, że Versace był ogromnym wsparciem dla córki swojej siostry, w serialu nie pojawiła się o niej żadna wzmianka.

Allegra i jej choroba

Allegra jest 32-letnią córką Donatelli Versace. Zobaczenie jej w mediach jednak graniczy z cudem. Elle.pl przytaczając powodów jej nieobecności, wskazało na poważną chorobę - dysmorfofobię.

Czym jest dysmorfofobia?

Choroba ta polega na ciągłym i panicznym przekonaniu o brzydkim wyglądzie twarzy lub ciała. Allegra jest przekonana, że wygląda nieestetycznie, dziwnie, źle. Nie ma więc szans na to, aby oglądała siebie samą w telewizji.

W sieci można znaleźć jednak kilka nagrań z jej udziałem, a jednym z nich jest to, w którym Donatella wylewa jej na głowę zimną wodę. Allegra wzięła bowiem udział w wyzwaniu internetowym "Ice Bucked Challenge":

Nie jest to jednak jedyny problem

Okazuje się, że Allegra cierpi również na depresję oraz anoreksję. Jeszcze 10 lat temu kobieta ważyła zaledwie 30 kg, a stan jej zdrowia był bardzo poważny. Jej problemy z pewnością związane są z faktem, że od najmłodszych lat należy do świata mody, który wcale nie jest usłany różami.

Allegra od dziecka była niewyobrażalnie bogata, a jej rodzina sławna. Przez to mogła sobie pozwolić na każdą materialną zachciankę. To sprawiło jednak, że bardzo ciężko było jej znaleźć przyjaciół. Czuła się więc osamotniona i nierozumiana. W rówieśnikach wzbudzała zazdrość. Takie dzieciństwo mogło się przyczynić do jej obecnego stanu psychicznego.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja