Pumeks – czy może nam szkodzić i jak z niego korzystać?

Pumeks – czy może nam szkodzić i jak z niego korzystać?
16Lut

Pumeks znajduje się w każdym domu i pomaga nam zadbać o dobry wygląd skóry. Przeważnie używany jest do pozbywania się zrogowaciałej skóry stóp. Szczególnie teraz, kiedy zbliża się wiosna i buty zimowe wrócą do szafy, warto zadbać o wygląd naszej skóry. Czy pumeks jest jednak najlepszym sposobem na poprawę wyglądu naszych stóp? Jak go stosować i czy może nam zaszkodzić?

Czym jest pumeks?

Jest to wulkaniczna skała magmowa, która stała się najprostszym sposobem, aby walczyć z wysuszoną skórą stóp. Specjaliści jednak odradzają stosowania pumeksu z kilku bardzo ważnych powodów:

1) Stanowi idealny dom dla bakterii i grzybków

2) Pumeks trzymamy przeważnie w miejscach, w których nie będzie nam przeszkadzać – róg wanny czy kąt umywalki. Są to miejsca, w których znajduje się wiele wilgoci, która idealnie sprzyja rozwojowi bakterii.

3) Pumeks może podrażniać naszą skórę

Zdjęcie Pumeks – czy może nam szkodzić i jak z niego korzystać? #1

Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy całkowicie zaprzestać korzystania z pumeksu. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób go stosować i przechowywać.

Użycie

Przede wszystkim pumeks powinien być stosowany przez jedną osobę. Należy go traktować tak jak inne higieniczne przedmioty, jak na przykład szczoteczka do zębów. Dodatkowo należy go stosować przy użyciu wody i oczyszczać skórę po każdym starciu naskórka. Następnie należy umyć pumeks za pomocą mydła i ciepłej wody oraz dokładnie go wysuszyć. Pamiętaj, aby unikać przechowywania pumeksu w miejscach wilgotnych. W ten sposób ograniczymy ryzyko rozwijania się bakterii.

Zdjęcie Pumeks – czy może nam szkodzić i jak z niego korzystać? #2

Jak często go stosować?

Zbyt częste stosowanie pumeksu może doprowadzić do podrażnienia skóry. Osoby, które chorują na cukrzycę lub niewydolność krążeniową nie powinny korzystać z pumeksu, jako że nawet najmniejsze podrażnienie może doprowadzić do wielu niepożądanych konsekwencji. Specjaliści zalecają, aby pumeks używać najczęściej raz w tygodniu, a najlepszy odstęp czasowy to co 3-4 tygodnie. Pamiętaj, aby wymieniać pumeks co trzy miesiące lub wygotowywać go.

Jeśli jesteś osobą, która nie może lub nie lubi używać pumeksu, to istnieje wiele innych zamienników, które mogą nam pomóc w walce z zrogowaciałą skórą pięt. W takiej sytuacji możemy posługiwać się frezarką lub tarką. Dodatkowo istnieje wiele kremów, które posiadają drobinki pumeksu, a więc jest to łagodniejsza dla naszej skóry alternatywa.

Od tej pory możemy cieszyć się gładką i piękną skórą stóp bez narażania jej na podrażnienia.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ