Imieniny Doroty - znacznie imienia i cechy osobowości

Imieniny Doroty - znacznie imienia i cechy osobowości
06Lut

Znaczenie imienia

Imię Dorota pochodzi z języka greckiego, od słów doron (dar) i theos (bóg). Dorota więc to „ta, która jest darem bożym).

Osobowość

Zdjęcie Imieniny Doroty - znacznie imienia i cechy osobowości #1

Dorota nie boi się trudnych wyzwań. Jest opanowana, ale ma dość silny temperament. Kiedy na czymś bardzo jej zależy, potrafi stać się agresywna – jest bowiem ekstrawertyczką. Uzewnętrznia swoje emocje, zarówno szczęście, jak i złość. Dorota jest również osobą wszechstronną. Osiąga sukcesy na wielu polach. Jest też życzliwa, wygadana i sympatyczna, pod warunkiem, że ktoś spełnia jej oczekiwania. Jeśli tak nie jest, Dorota bywa bardzo surowa.

Związek

Jeśli Dorota ufa swojej drugiej połówce, jest partnerką idealną. Potrafi wówczas poświęcić naprawdę wiele dla związku i rodziny. Jest też jednak kobietą dumną, więc nikt nie sprowadzi jej do roli kury domowej. Od swojego partnera oczekuje równie mocnego zaangażowania. Sama potrafi zapewnić rodzinie byt, jednak tego samego wymaga od mężczyzny. Jej partner musi sprostać jej wymaganiom, inaczej Dorota szybko się ulotni.

Przyjaźń

Zdjęcie Imieniny Doroty - znacznie imienia i cechy osobowości #2

Dorota nie potrafi ukryć swojego nastroju. Zaraża szczęściem wszystkich wokół, ale jej humorki i zły nastrój również udziela się innym. Znajomi cenią ją jednak za jej pomysłowość. Nie da się z nią nudzić. Dorota angażuje znajomych w swoje życie, czasami zbyt mocno. Jest jednak postacią barwną.

Kariera zawodowa

Dorota jest niezależna, dlatego niełatwo się z nią współpracuje. Jest jednak ambitna i nie boi się podejmować najtrudniejszych wyzwań. Z tego powoduje doskonale sprawdza się na stanowiskach kierowniczych. Dorocie nie zależy jednak na pieniądzach, ani na sławie. Świetnie czuje się natomiast realizując cele i pokonując wysoko postawione poprzeczki.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja