Zablokowane drogi w Polsce - PROTEST ROLNIKÓW

Zablokowane drogi w Polsce - PROTEST ROLNIKÓW
28Sty

Dziś, w poniedziałek 28.01.2019, od godziny 9:00 ma miejsce protest rolników w całej Wielkopolsce. Protestujący blokują drogi również w województwie łódzkim, na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie. Z tego powodu kierowcy muszą brać pod uwagę ewentualne utrudnienia w ruchu drogowym.

Zdjęcie Zablokowane drogi w Polsce - PROTEST ROLNIKÓW #1

Rolnicy zrzeszeni w Argo Unii organizują blokady gród – jest to forma protestu. Rolnicy wychodzą na drogi, zastawiają je ciągnikami, a nawet wysypują przyczepy kapusty. W niektórych miejscach policja stara się zorganizować inne przejazdy, jednak nie wszędzie jest to możliwe.O co walczą protestujący?

Zdjęcie Zablokowane drogi w Polsce - PROTEST ROLNIKÓW #2

Rolnicy mają na swojej liście wiele postulatów, między innymi:


-wypłatę odszkodowań za świnie wybite z powoduj wirusa ASF,


-dymisję Powiatowej Lekarz Weterynarii w Parczewie, Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii oraz Krajowego Lekarza Weterynarii,


-wprowadzenie obowiązku znakowania produktów rolno-spożywczych flagą kraju produkcji oraz wprowadzenie realnych kontroli jakości żywności,


-przywrócenie zasad zrównoważonego handlu,


-zaprzestania finansowania rolnictwa w państwach stanowiących konkurencję dla polskiego rolnictwa,


-wycofanie się polskiego rządu z poparcia przepisów mających ograniczyć swobodę wypowiedzi i komunikacji w internecie.Rolnicy planują zablokować między innymi drogę krajową numer 11 i 12 w Wielkopolsce, DK 8 na Podlasiu oraz DK 19 na Lubelszczyźnie. Protestujący mają zamiar blokować również tory kolejowe. Podobny protest w Warszawie zaplanowany jest już na 6 lutego.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ