Ostatnia puszka Adamowicza ! Miało być 1000 zł – internauci zebrali ponad milion! (AKTUALIZACJA)

Ostatnia puszka Adamowicza ! Miało być 1000 zł – internauci zebrali ponad milion! (AKTUALIZACJA)
21Sty

Tragiczne wydarzenia z 13 stycznia 2019 roku wzbudziło w społeczeństwie wiele emocji. Cały Gdańsk ubole nad utratą prezydenta, który rządził ich miastem od 20 lat. Paweł Adamowicz w pamięci ludzi był człowiekiem dobrym, pomocnym i wspierającym. Od lat współpracował z fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i w tym roku ponownie zapragnął wesprzeć potrzebujących.

Podczas 27. finału WOŚP prezydent Gdańska zebrał ponad 5 tysięcy złotych do swojej puszki, dlatego też internauci postanowili zapełnić ostatnią puszczę Adamowicza, która zostanie przekazana na pomoc innym.

Zdjęcie Ostatnia puszka Adamowicza ! Miało być 1000 zł – internauci zebrali ponad milion! (AKTUALIZACJA) #1
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Orkiestra_%C5%9Awi%C4%85tecznej_Pomocy#/media/File:Ruch-wosp.JPG

Inicjatorką akcji została Patrycja Krzymińska, której początkowym planem było zebranie 1000 złotych. Akcja na Facebook’u miała dotyczyć jedynie znajomych – nie przypuszczała, że jej pomysł spodoba się również innym. Do akcji zaczęli dołączać się internauci, którzy ogromnie chwalili takie działanie i z wielką chęcią zaczęli wspierać ostatnią puszkę prezydenta Gdańska.

Dobre serce internautów nie skończyło się jednak na 1000 złotych! Bardzo chętnie zaczęli wypełniać puszkę, aby dojść do miliona złotych i pokazać, że w ludziach nadal istnieje dobro i chęć pomocy.

Wpisy "idziemy na milion" tylko potwierdzają słowa pana prezydenta o szczodrym, dobrym i solidarnym Gdańsku. A w obliczu tej tragedii wszyscy jesteśmy gdańszczanami – mówi inicjatorka akcji dla Wirtualnej Polski.

Krzymińska podkreśla, że osobiście prezydenta Gdańska nie znała, ale dobrze wie, że był to niesamowity człowiek o wielkim sercu.

Nie znałam Pana prezydenta osobiście. Spotkałam go kiedyś na ulicy przy okazji wyborów, na Długim Targu przy jednym z wcześniejszych finałów WOŚP. Pan Prezydent wysyłał listy do każdej osoby która skończyła 18 lat i ja również taki list dostałam. Niezwykle serdeczny człowiek – opowiada WP.

Zdjęcie Ostatnia puszka Adamowicza ! Miało być 1000 zł – internauci zebrali ponad milion! (AKTUALIZACJA) #2
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_na_Paw%C5%82a_Adamowicza#/media/File:Pawel_Adamowicz_prezydent_miasta_2018.jpg

Mimo starań i ogromnych chęci ludzi, akcja spotkała się też z niezadowoleniem. Wiele ludzi nie znalazło sensu takiego pomysłu, ale kobieta miała tylko jedno im do powiedzenia:

Niech odszukają w swoim sercu dobro.

Taka akcja pokazuje, że ilość i jakość się nie liczy, jeśli w grę wchodzi dobre serce i pomoc innym.

Podoba wam się taki pomysł?

AKTUALIZACJA

21.01.2019r. godz. 19:45

Aktualna kwota, która została zebrana to: 2 202 356 zł czyli już ponad 2 miliony złotych!

Akcję "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" na bieżąco można sledzić TU

Gragulujemy!

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja