Nie udostępniaj tego komunikatu na swoim Facebooku! Nie daj się zwieść!


                    Nie udostępniaj tego komunikatu na swoim Facebooku! Nie daj się zwieść!
20Sty

Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować jak na Facebooku coraz więcej osób udostępnia różnego rodzaju oświadczenia (łańcuszki), których treść dotyczy praw autorskich. Akcja ta cieszy się niestety rosnącą popularnością wśród użytkowników.

Jest to nic innego jak nowy łańcuszek, którego popularność podsycają obawy użytkowników o swoją prywatność.

Przykładowy rodzaj treści z jaką możecie się spotkać:

“Zalecane przez adwokata. UWAGA: Facebook jest już podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą publikować notatkę, jak ta. Jeśli nie masz opublikowanego oświadczenia co najmniej raz, będzie on rozumiał, że technicznie zezwalasz na wykorzystywanie zdjęć, jak również informacje zawarte w Twojej aktualizacji statusu profilu. Oświadczam, że nie wyrażam zgody, aby Facebook używał moich zdjęć ani jakichkolwiek informacji zawartych w moim profilu, moich aktualizacjach i statusach! Zróbcie kopiuj wklej! Nie udostępniaj.”


” NIE ZAPOMNIJ OSTATECZNY TERMIN JEST DZISIAJ!!! Wszystko, staje się publiczne od jutra. Nawet wiadomości, które zostały usunięte lub zdjęcia, które nie zostały zatwierdzone. To nic nie kosztuje za zwykłą kopię i wklej, lepiej niż przepraszam. Kanał 13 news wspomniał o zmianach w polityce ochrony prywatności facebooka. Nie daję dla facebooka ani żadnego podmiotu powiązanego z facebookiem pozwolenie na korzystanie z moich zdjęć, informacji, wiadomości lub postów, zarówno z przeszłości, jak i przyszłych. Z tym oświadczeniem, zauważyłem na facebooku, że jest surowo zabronione do ujawnienia, kopiowania, dystrybucji lub podejmowania wszelkich innych działań przeciwko mnie w zależności od tego profilu i / lub jego treści. Treść tego profilu składa się z prywatnych i poufnych informacji. Naruszenie prywatności może być karane przez prawo (ucc 1-308-1 1 308-103 i status Rzymu). UWAGA: Facebook jest teraz podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą opublikować taką notatkę. Jeśli wolisz, możesz skopiować i wkleić tę wersję. Jeśli nie opublikujesz oświadczenia co najmniej raz, będzie on automatycznie upoważniony do korzystania z Twoich zdjęć, jak również informacji zawartych w aktualizacji statusu profilu. Nie dziel się. Kopiuj i wklej”

Udostępnienie tego rodzaju (bądź podobnego) oświadczenia niczym nie skutkuje. Mamy pełne prawa do zdjęć (o ile jesteśmy ich autorami) oraz treści, które udostępniliśmy w ramach naszego konta na Facebooku.

Prawo autorskie jest po naszej stronie, więc nie jest konieczne publikowanie tego typu oświadczeń.

Zdjęcie Nie udostępniaj tego komunikatu na swoim Facebooku! Nie daj się zwieść! #1


Niezależnie od tego jak sformułowane jest oświadczenie(łańcuszek), prawnie obowiązuje Nas regulamin, który zaakceptowaliśmy przy zakładaniu konta na Facebooku.


Jeśli chcecie ponownie zapoznać się z regulaminem: LINK TU

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja