Zakupy w Lidlu przez internet?

Zakupy w Lidlu przez internet?
27Gru

Już niedługo Lidl będzie sprzedawał przez internet. Zakupy odbierane będą w paczkomatach. Czy to sprytny pomysł na ominięcie zakazu handlu w niedzielę?

Zdjęcie Zakupy w Lidlu przez internet? #1

Lidl to niemiecka sieć sklepów dyskontowych. Do tej pory w Polsce zakupy w nim można robić jedynie stacjonarnie. Od niedawna w Czechach funkcjonuje e-sklep i nasi sąsiedzi mogą robić zakupy przez internet.

Jak informuję portal spidersweb.pl, podobną rewolucję handlową Lidl ma przeprowadzić w Polsce na przełomie 2019/2020 roku. Jak na razie, informacje nie zostały jeszcze potwierdzone, ale również nikt im nie zaprzecza, zatem możemy uznać, że otwarcie e-sklepu w naszym kraju jest planowane.

Na początku w e-sklepie znajdą się jedynie produkty przemysłowe, co oznacza, że nie będziemy mogli kupić żywności. Paczki z zakupami odbierane będą w paczkomatach, usytuowanych przy marketach. W tym celu spółka Lidl nawiązała współpracę z firmą Inpost. Podobno 40% pojemności paczkomatów ma być do dyspozycji sieci marketów. Podobno już postawiono pierwsze paczkomaty w Poznaniu oraz Plewiskach.

Zdjęcie Zakupy w Lidlu przez internet? #2

Bez wątpienia taka rewolucja będzie nie małym ułatwieniem. Zamiast „bić się” w sklepie o promocyjne produkty, będziemy mogli zamówić je przez internet, nie wychodząc z domu.

Kolejnym plusem będzie możliwość zrobienia zakupów w niedzielę. Przypomnijmy, że od 2020 roku zakaz handlu obejmie każdą niedzielę. Być może pomysł zakupów przez internet jest sprytnym sposobem na ominięcie zakazu handlu w niedzielę?

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja