8 ciekawostek o LEGO, które cię zaskoczą

8 ciekawostek o LEGO, które cię zaskoczą
25Gru

Klocki LEGO na stałe wpisały się już w popkulturę. Nic w tym dziwnego. Marka zadbała o wielką promocję na całym świecie. LEGO to klocki,które większość dzieci żyjących w krajach zachodnich układało przynajmniej raz w życiu. Warto więc poznać kilka zaskakujących faktów na temat tego produktu.

Nieskończenie wiele możliwości

Zdjęcie 8 ciekawostek o LEGO, które cię zaskoczą #1

Sześć klocków LEGO i wymiarach 4x6 można ułożyć na 950 milionów różnych sposobów!

LEGO znaczy “składać”

Nazwa LEGO została wymyślona w 1934 roku i składała się z dwóch słów: leg i godt, co oznacza po duńsku “baw się dobrze”. Twórca tej nazwy nie wiedział wówczas, że słowo LEGO z łaciny oznacza “składać”.

Największy producent opon

LEGO znajduje się w księdze Guinnessa jako największy producent opon na świecie. Oczywiście rozmiary tych opon są niewielkie,ponieważ mają pasować do małych pojazdów.

Najwyższa wieża

LEGO co jakiś czas pobija własne rekordy. Obecna najwyższa wieża z klocków znajduje się w Mediolanie.Wszystkie klocki do siebie pasują

Wszystkie klocki wyprodukowane od 1957 roku do siebie pasują. Od ponad 50 lat produkuje się miliony pasujących do siebie klocków. Można więc wymieszać ze sobą kilka zupełnie różnych zestawów.

Ile jest figurek lego na świecie?

Zdjęcie 8 ciekawostek o LEGO, które cię zaskoczą #2

Na świecie jest aż 5 miliardów mini figurek LEGO! To tylko 2 miliardy mniej, niż ludzi.

62 klocki na głowę

Gdyby podzielić wszystkie istniejące klocki na wszystkich ludzi, każdy dostałby po 62 klocki!

Dom z klocków

W 2009 roku James May z Wielkiej Brytanii zbudował prawdziwy dom z LEGO. Użył do tego 3,3 mln klocków! Dom miał meble oraz funkcjonalny prysznic i toaletę.następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ