Showmax znika z Polski! Co się stało? Do kiedy można oglądać?

Showmax znika z Polski! Co się stało? Do kiedy można oglądać?
17Gru

Showmax to platforma streamingowa, która działa w Polsce od lutego 2017 roku. Była ona w pewnym sensie konkurencją choćby dla popularnego Netflixa czy HBO Go. Swoich użytkowników przyciągał między innymi dostępnością filmów Patryka Vegi czy Wojtka Smażowskiego, które nie pojawiły się w żadnej innej ofercie.

Showmax był producentem między innymi filmu „Kler” oraz serialu „Ucho Prezesa”. Po niespełna dwóch latach działalności w Polsce firma jednak wycofuje się z naszego rynku i przestaje nadawać filmy i seriale dla polskich użytkowników.

Zdjęcie Showmax znika z Polski! Co się stało? Do kiedy można oglądać? #1

Showmax Polska oferował dostęp do popularnych filmów i seriali za 19.90 zł miesięcznie, w czym pierwsze 14 korzystania były za darmo. Jednak pomimo sporej popularności serwisu w Polsce, decyzja o opuszczeniu naszego rynku została podjęta ostatecznie. Jaki jest powód tej decyzji?

Jak informuje Magdalena Marzec – PR manager serwisu w Polsce, powodem takiej decyzji jest fakt, że Showmax dotychczas należący do grupy spółek Naspers przechodzi do spółki MultiChoiceGroup, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim:

- 31 stycznia 2019 Showmax wycofuje się z Polski, a usługa nie będzie już dostępna. Jest to następstwem strategicznej decyzji właściciela Showmax – Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup (MCG), do której włączony został Showmax.

Naspers wprowadzi MCG na giełdę w Johannesburgu i przestanie być jej właścicielem. Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa będzie nadal działać jako część MultiChoice Group, a zmiany nie dotyczą pozostałych inwestycji Naspersa w Polsce.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim partnerom, klientom i zespołowi Showmax, którzy wspierali firmę od momentu powstania prawie dwa lata temu i przykro nam, że ta historia się już kończy.

Zdjęcie Showmax znika z Polski! Co się stało? Do kiedy można oglądać? #2

Od 17 grudnia Showmax zaprzestaje pobierania pieniędzy z naszych kont za kolejne okresy rozliczeniowe. Jak informują na swojej stronie „Najpóźniej z końcem stycznia 2019 roku wszystkie subskrypcje wygasną”.


TVP chce kupić Showmax

Pojawiły się również informacje, że TVP jest zainteresowane zakupem serwisu. Potwierdza to Maciej Staneck – członek zarządu TVP. Z jego informacji wynika, że odbyły się już nawet pierwsze kontakty w tej sprawie.

- Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. Byłoby to uzupełnieniem dla naszej mocno rozwijającej się platformy VOD TVP. Oczywiście ostateczną decyzję będziemy mogli podjąć po przeprowadzeniu wyceny i potwierdzeniu co do zawartości oferty. Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy - powiedział Wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki.

Na razie nie mam jednak żadnych konkretów. Pozostaje nam więc czekać na informacje o dalszych decyzjach.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja