Suszarka automatyczna do prania – warto w nią zainwestować? Wady i zalety tego sprzętu

Suszarka automatyczna do prania – warto w nią zainwestować? Wady i zalety tego sprzętu
09Lis

W wielu krajach automatyczna suszarka do prania do standard wyposażenia każdego domu. W Polsce nie jest ona jednak aż tak popularna, choć coraz więcej osób decyduje się na jej zakup. Jakie więc są wady i zalety suszarki automatycznej do prania? Czy sprawdzi się ona w twoim przypadku?

Zdjęcie Suszarka automatyczna do prania – warto w nią zainwestować? Wady i zalety tego sprzętu #1

Zalety automatycznej suszarki do prania

Oszczędność czasu

Latem nie ma tego problemu, jednak zimą nasze pranie schnie i schnie. Tym bardziej, jeśli wywieszamy je w łazience, gdzie jest duża wilgoć. W przypadku suszarki do prania problem ten znika. Wystarczy nacisnąć guzik i po 15 minutach wyciągnąć suche pranie.

Nie trzeba wywieszać prania

Jeśli posiadamy pralkosuszarkę, prania nie trzeba nawet wyciągać, a jedynie ustawić program na suszenie. Pamiętaj jednak, że pralkosuszarki mają mniejszy maksymalny załadunek przy suszeniu, niż przy praniu. Jeśli twoja pralka mieści 7 kg prania, to wysuszy maksymalnie 5 kg. Warto mieć to na uwadze robiąc pranie, które potem od razu będziemy suszyć.

Brak porozstawianych suszarek

Posiadając pralkosuszarkę lub osobną suszarkę możemy pozbyć się podwieszonych wieszaków i stojących suszarek, na których rozwieszamy pranie.

Ładny zapach prania

Pranie, które godzinami schnie w domu lub na balkonie przesiąka zapachami. Suszenie w automatycznej suszarce eliminuje ten problem i pranie pachnie płynem.

Prasowanie

W suszarce możesz ustawić program parowy, który praktycznie eliminuje konieczność prasowania.

Eliminacja kociej sierści

Zdjęcie Suszarka automatyczna do prania – warto w nią zainwestować? Wady i zalety tego sprzętu #2

Suszarki do prania, wykorzystujące nawiew, doskonale eliminują sierść, która została po praniu. Sierść potem trzeba tylko zebrać z filtra w suszarce.


Wady automatycznej suszarki do prania

Prąd

Suszarki do prania pochłaniają sporo energii. Szybko zauważysz więc wzrost rachunków za prąd.

Nie każde ubranie można w niej wysuszyć

Niektóre tkaniny mogą się w niej skurczyć, postrzępić i uszkodzić. Konieczne jest więc dokładne czytanie metek na ubraniu.

Mniejsza pojemność

Suszarka ma mniejsze możliwości niż pralka. Jeśli robisz duże pranie, część z niego będziesz musiała rozwiesić, ponieważ cała pojemność pralki o pojemności np. 7 kg nie wejdzie do suszarki.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja