Wykładzina dywanowa − postaw na wygodę!

Wykładzina dywanowa − postaw na wygodę!
31Paź

Bezpieczeństwo, rodzina, spokój – wspólnym mianownikiem tych wartości jest dom. Z czym jeszcze kojarzymy przytulne wnętrze i jaką rolę pełnią w nim nowoczesne wykładziny dywanowe? Odpowiedzi na te pytania poznamy dzięki najnowszym badaniom.

Bezpieczeństwo i rodzina to niepodważalne wartości, które cenimy najbardziej – wskazuje je odpowiednio 54% oraz 50% respondentów. Nie bez znaczenia jest także spokój, który został wyróżniony niemalże przez 40% ankietowanych. Badania potwierdzają intuicyjne przekonanie o tym, że dom jest wyjątkowym miejscem, w którym odpoczywamy i spędzamy wspólnie czas. Czy wystrój wnętrza ma wpływ na tak pozytywne postrzeganie domu? Jeżeli chodzi o podłogę – na pewno!

Postaw na wykładzinę…

Wykładziny dywanowe bez wątpienia wpisują się w wyobrażenia o przytulnej, komfortowej i dającej wytchnienie przestrzeni. Liczby mówią same za siebie: niemalże czterech na pięciu ankietowanych przyznaje, że jedną z ich zalet jest ocieplanie pomieszczenia, a prawie 75% osób kojarzy je z komfortem pod stopami w trakcie wstawania z łóżka. Przyznajcie sami, wielobarwne wzory w puchatym wydaniu to wyśmienity sposób na udany początek dnia.

Według opinii badanych opisywane pokrycie podłogowe idealnie sprawdzi się w sypialni, ponieważ zapewni nam niezastąpioną aurę przytulności. Warto zauważyć, że aż 72% osób wskazało również, że jest to bardzo dobre rozwiązanie stosowane w pokojach dziecięcych. Wykładzina zapewnia większe bezpieczeństwo pociechom podczas zabawy – dodatkowa, miękka warstwa chroni je przed bolesnymi upadkami i poślizgnięciami. Ze względu na szereg zalet, wykładziny dywanowe są odpowiednie do wielu pomieszczeń w naszych domach. Są ciepłe i przyjemne w dotyku, co przekłada się odpowiednio na nasze dobre samopoczucie – mówi Magdalena Szadkowska, i dodaje – Obecnie można znaleźć wiele modeli wpisujących się w najnowsze trendy. Intensywne barwy i różnorodne wzornictwo, pozwalają dowolnie zaaranżować nowoczesne wnętrze. Większość ankietowanych (prawie 64%) przyznaje, że to dzięki takiemu rozwiązaniu sypialnia czy salon są bardziej przytulne.

…nowoczesną i praktyczną

Osoby biorące udział w badaniu zwracały też uwagę na funkcjonalność wykładzin dywanowych. Jak podkreśla około 74% respondentów są one łatwe w utrzymaniu w czystości, a o ich wyborze często decyduje komfort, który odczuwamy podczas chodzenia (48%). Istotna jest również cena – prawie połowa respondentów wskazała wykładzinę dywanową jako przystępny sposób na odświeżenie wnętrza i nadanie mu wyrazistego charakteru.

Jak udowodniły powyższe badania, wykładzina dywanowa to rozwiązanie cenione przez wielu konsumentów. Aż 80% posiadaczy miękkiej nawierzchni podłogowej wyraziło zadowolenie z powodu jej montażu. Różnorodność wzornictwa, kolorystyki i nowoczesnych materiałów pozwala na stworzenie przytulnego, rodzinnego wnętrza w dosłownie w kilka chwil.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja