Po 110 latach ujrzymy kolejnego Titanica na wodach!


                    Po 110 latach ujrzymy kolejnego Titanica na wodach!
25Paź

Katastrofa Titanica, która miała miejsce w 1912 roku, do tej pory porusza serca wielu ludzi. Podczas pierwszego rejsu Titanica zginęło ponad 1500 ludzi. Niezatapialny statek nie dokończył swojego dziewiczego rejsu, ale już w 2022 roku będziemy światkami Titanica II.

Kolejny rejs

Informacja o kolejnym rejsie Titanica wywołała wiele kontrowersji. Budowy nowego statku podjął się Clive Palmer, który pragnie wzorować się na pierwszej wersji statku. Australijski miliarder chce, aby wnętrze, a nawet menu w restauracji, przypominało to, co zachwycało wszystkich ponad 100 lat temu. Nowoczesna technologia pozwoli jednak na zadbanie o bezpieczeństwo pasażerów i załogi, aby nie doszło do kolejnej katastrofy.

Zdjęcie Po 110 latach ujrzymy kolejnego Titanica na wodach! #1

Już w 2016 roku mogliśmy być świadkami dziewiczego rejsu drugiej wersji Titanica, ale niestety koszta budowy okazały się być o wiele większe niż przewidywał Australijczyk. Ostatecznie stworzenie Titanica II kosztuje ok. 2 mld złotych. Statek na pokładzie może pomieścić prawie 2500 pasażerów i 900 pracowników.

Rejs ma mieć swój start w Dubaju, a końcowym punktem jest Southampton. Nie określono jeszcze dokładnych cen biletów, ale wstępnie oszacowano je na 180 tys. złotych dla pierwszej klasy. Wysoka cena jednak nie przeszkadza ludziom w rozważeniu kupna biletu i uczestniczenia w dziewiczym rejsie. Zainteresowani są w szczególności biznesmeni oraz gwiazdy. Z czasem trasy Titanica II będą ulegały powiększeniu, ale na dzień dzisiejszy przewidziane są kursy jedynie między Anglią a Stanami Zjednoczonymi.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja