Błędy popełniane przed trzydziestką, które mogą zrujnować życie
Pochopne decyzje
Wiele osób przed 30 rokiem życia zaczyna odczuwać presję dotyczącą wzięcia ślubu i założenia rodziny. Jednak podejmowanie takiej decyzji tylko pod wpływem uczucia „już muszę” często źle się kończy. Małżeństwo i posiadanie dzieci nigdy nie powinno być wynikiem presji społeczeństwa.
Spędzanie wolnego czasu na kanapie
Kiedy jesteśmy młodzi, nasz metabolizm jest jeszcze szybki i zazwyczaj możemy jeść ile chcemy i co chcemy. Jednak po 25. roku życia wszystko się zmienia, a stare nawyki sprawiają, że nasze zdrowie i sylwetka zaczyna się psuć. Po 30. roku życia dużo trudniej schudnąć i wrócić do sylwetki z młodości.
Tatuaże pod wpływem emocji
Tatuaż powinniśmy przemyśleć i założyć, że będzie na naszym ciele do końca życia. Wprawdzie można usunąć tatuaż, jednak jest to drogi i długotrwały proces. Lepiej więc nie podejmować takiej decyzji zbyt pochopnie.
Desperackie zatrzymywanie młodości
Niektóre osoby po 30. Roku życia wciąż zachowują się jak nastolatki. Desperacko ukrywają wszystkie oznaki upływu czasu, takie jak zmarszczki, noszą zbyt młodzieżowe ubrania i obracają się w towarzystwie osób o wiele młodszych od siebie. Takie zachowanie sprawia, że inni ludzie myślą o nas jako o osobach niedojrzałych.
Brak chęci do nauki
Wiele osób sądzi, że po zakończeniu edukacji nie trzeba się już więcej uczuć. To duży błąd. Świat ciągle się zmienia i jeśli zależy nam na dobrej pracy, musimy ciągle uzupełniać naszą wiedzę.
Uznawanie się za „starą osobę”
To, że skończyłaś 30 lat nie oznacza, że jesteś stara. Nie musisz ścinać włosów, nosić babcinych ubrań i zachowywać się jak stara ciotka. Wciąż jesteś młoda i powinnaś to podkreślać.
Wydawanie kasy na rzeczy, zamiast na doświadczenia
Kiedy jesteśmy młodzi i mamy trochę więcej czasu, powinniśmy wydawać pieniądze na podróże i doświadczenia. Szybko bowiem okaże się, że dorosłe życie odbiera nam większość wolnego czasu i niespełnione marzenia z młodości mogą nigdy nie zostać zrealizowane.
Udawanie kogoś, kim się nie jest
Wielu młodych ludzi chce uchodzić za osoby prestiżowe, szanowane, bogate. Jednak z biegiem lat zdajemy sobie sprawę z tego, że to niewiele znaczy w porównaniu z poczucie, że żyjemy w zgodzie ze sobą.
Brak oszczędności
Jeśli zarabiasz jakiekolwiek pieniądze – staraj się odkładać cokolwiek. Wyrobienie w sobie nawyku odkładania określonej kwoty może ci w przyszłości uratować życie.
Przejmowanie się rzeczami, na które nie ma się wpływu
Zadręczanie się bzdurami lub sprawami, na które nie mamy wpływu, uniemożliwia nam skupienie się na rzeczach ważnych. Warto poświęcać swoją uwagę na te problemy, które możemy rozwiązać.