Zodiakalny Koziorożec – czego o nim nie wiesz?

Zodiakalny Koziorożec – czego o nim nie wiesz?

Znasz kogoś spod znaku Koziorożca? Poznaj jego osobowość, której na pierwszy rzut oka nie widać.

Koziorożce nie należą do marzycieli i nie bujają w obłokach. Na świat patrzą trzeźwo i racjonalnie. Bardzo rzadko kierują się emocjami i sercem, raczej podejmują decyzję w oparciu o fakty i dokładne przeanalizowanie sytuacji.

Zdjęcie Zodiakalny Koziorożec – czego o nim nie wiesz? #1

Związek

Koziorożec raczej nie zaszczyci cię romantycznymi gestami. Nie oznacza to jednak, że mu na tobie nie zależy. Świat fantazji i romantyzmu jest dla niego po prostu zupełnie obcy i nie ma pojęcia jak się po nim poruszać. Zamiast kupić ci kwiaty albo ugotować romantyczną kolację, Koziorożec zrobi dla ciebie raczej coś bardziej praktycznego.

Wolność

Koziorożce bardzo cenią sobie swoją niezależność i przestrzeń osobistą. Są rządni sukcesu i chcą wszystko zawdzięczać sobie. Pieniądze i poczucie bezpieczeństwa zapewnia im możliwość dbania o innych, co daje im dużo satysfakcji. Są oni bowiem bardzo odpowiedzialni i zawsze można na nich liczyć. Pod warunkiem, że ich potrzeba swobodnego podejmowania decyzji jest spełniona.

Silna wola

Koziorożce mają niezwykle silną wolę i psychiczną wytrzymałość. Dążą do celu, który sobie postawili, jednak nigdy po trupach. Odpowiedzialność jest drugim imieniem Koziorożca. Czasami jednak popadają w samouwielbienie uważając, że ich sukces daje im prawo do traktowania ludzi, którzy tego nie osiągnęli z góry. Ciężko jest im się postawić w sytuacji drugiego, zupełnie odmiennego człowieka, ponieważ nie mają oni zbyt bujnej wyobraźni.

Zdjęcie Zodiakalny Koziorożec – czego o nim nie wiesz? #2

Życie towarzyskie

Z powodu tego, że Koziorożce polegają tylko na sobie i uważają, że nikogo nie potrzebują, ich życie towarzyskie świeci pustkami. Znajomi i przyjaciele po jakimś czasie zaczynają czuć się zbędni w życiu Koziorożca i po prostu odchodzą. To tym bardziej utwierdza go w przekonaniu, że może liczyć tylko na siebie. W rzeczywistości fakt ten sprawia mu ból, ale za wszelką cenę chce to ukryć pod maską sarkazmu.

Osoby, które znają jakiegoś Koziorożca z pewnością uważają go trochę za dziwaka stroniącego od bliskich relacji towarzyskich. Koziorożce jednak są miłymi i dobrymi ludźmi. Potrzebują tylko trochę czasu na to, aby się otworzyć. Warto też na każdym kroku przypominać im o tym, że pomimo tego, że są na górze, nie powinni zapominać o tych, którzy tak daleko nie zaszli.

true

Polecane