Jak uratować przypalone żelazko? Poznaj 5 skutecznych trików

Jak uratować przypalone żelazko? Poznaj 5 skutecznych trików
25Cze

Większości z nas choć raz zdarzyło się przypalić żelazko. Nigdy nie powinniśmy prasować tkanin żelazkiem w takim stanie. Okazuje się jednak, że wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, a prasując przypalonym żelazkiem nie tylko niszczymy tkaniny ubrań, ale również pogarszamy stan żelazka. Przypalone żelazko bardzo łatwo natomiast uratować – poznaj kilka trików.

Zdjęcie Jak uratować przypalone żelazko? Poznaj 5 skutecznych trików #1

#Cytryna i soda oczyszczona

Wymieszaj sok z dwóch cytryn i dwie łyżki sody oczyszczonej. Powinna powstać z tego gęsta pasta. Wetrzyj pastę w przypalone miejsca ZIMNEGO żelazka i pozostaw na 10 minut. Po tym czasie umyj żelazko mokrą szmatką, dokładnie usuwając pozostałości pasty.

#Woda destylowana i biały ocet

--Wymieszaj pół szklanki wody destylowanej i pół szklanki białego octu.

--Nagrzej żelazko delikatnie. Tak, aby było letnie, ale nie gorące. Następnie odłącz żelazko od prądu.

--Przygotowaną mieszanką przetrzyj przypaloną podstawę żelazka.

Zdjęcie Jak uratować przypalone żelazko? Poznaj 5 skutecznych trików #2

#Gruboziarnista sól

Potrzebujesz jedynie grubej soli kuchennej oraz arkusz gazety. Rozłóż gazetę na desce do prasowania i rozsyp na gazecie sól. Rozgrzej żelazko i prasuj gazetę z solą tak, jakbyś prasowała zwykle ubranie. Prasuj, aż przypalone żelazko nie stanie się czyste.

#Świeczka woskowa

Rozgrzej lekko żelazko, aby było letnie. Woskową świeczkę wcieraj w zabrudzenia, wyłącz żelazko i pozostaw wosk na 5 minut, aż żelazko wystygnie. Na koniec usuń wosk gąbką.

#Pasta do zębów

Nałóż na zimną podstawę żelazka pastę do zębów. Rozprowadź ją dokładnie po metalu i pozostaw na kilka minut. Po tym czasie za pomocą gąbki delikatnie czyść zabrudzenia. Na koniec spłucz pastę dokładnie czystą wodą.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ