6 świetnych sposobów na pozbycie się łupieżu

6 świetnych sposobów na pozbycie się łupieżu

Łupież i swędzenie skóry głowy jest dość uciążliwym problemem. Przede wszystkim dlatego, że ma on tendencję do nawracania. Nawet jeśli znajdziemy już szampon, który łagodzi objawy łupieżu, nawracają one ze zdwojoną siłą, kiedy tylko przestaniemy go używać.

Przyczyną łupieżu zazwyczaj są grzyby. Żyją one naturalnie na skórze głowy, jednak w przypadku zachwiania odporności lub jakiegoś podrażnienia skóry ich liczebność wzrasta, co skutkuje objawami, takimi jak łuszczenie się skóry i swędzenie.

Jak wyleczyć łupież domowymi sposobami? Poznaj kilka skutecznych metod.

Zdjęcie 6 świetnych sposobów na pozbycie się łupieżu #1

#Aspiryna

Dzięki zawartości odpowiednich składników chemicznych, aspiryna okazuje się być skutecznym środkiem zwalczającym łupież. Rozkrusz 2-3 tabletki i wymieszaj je z łyżką wody. Powstałą mieszankę wmasuj w skórę głowy i pozostaw na godzinę. Na koniec umyj włosy jak zawsze.

#Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma działanie przeciwgrzybicze, ale i wysuszające. Z tego względu lepiej rozcieńczyć go z wodą. Wymieszaj 2 łyżki octu jabłkowe i 2 łyżki wody i wmasuj mieszankę w skórę głowy. Pozostaw na pół godziny, a na koniec umyj włosy.

#Buraki i mięta

Zdjęcie 6 świetnych sposobów na pozbycie się łupieżu #2

Buraki działają na łupież dość szybko, ale przede wszystkim skutecznie. Wszystko, co musisz zrobić to 5-6 buraków zagotować w 2 szklankach wody. Gotuj buraki, aż będą miękkie, a na koniec dodać łyżkę liści mięty i gotuj jeszcze 1-2 minuty. Kiedy napar ostygnie odcedź płyn i wmasuj go w skórę głowy. Mieszankę możesz stosować codziennie, lub przed każdym myciem głowy.

#Cytryna

Doskonałym sposobem na walkę z łupieżem jest również cytryna. Kwasy w niej zawarte doskonale oczyszczają skórę i przywracają jej odpowiednie nawilżenie. Możesz masować skórę głowy kawałkiem cytryny, lub wycisnąć z niej sok i wmasować w skórę. Po 10 minutach umyj głowę szamponem.

Agnieszka

Polecane