Osad z kamienia w łazience – poznaj skuteczne domowe triki!

Agnieszka
Dom
18.05.2018 16:23
Osad z kamienia w łazience – poznaj skuteczne domowe triki!

Kamienny osad na rzeczach w łazience (kranie, toalecie, wannie) składa się głównie w wapnia, który po jakimś czasie zaczyna żółknąć pozostawiając wrażenie brudu. Poznaj domowe sposoby, dzięki którym w łatwy sposób pozbędziesz się tego problemu.

#Coca-cola w WC

Zdjęcie Osad z kamienia w łazience – poznaj skuteczne domowe triki! #1

Coca-cola zawiera kwasy, które doskonale rozpuszczają kamień oraz brud. Świetnie sprawdza się ona głównie w przypadku toalety. Wystarczy wlać puszkę coli do muszli i pozostawić do działania na ok. 30 minut. Po tym czasie należy spłukać wodę i wyczyścić toaletę szczotką.

Colą możesz również oblać umywalkę lub wannę i wyczyścić gąbką.

#Kamień na lustrze

Lustro często jest pokryte wapiennym osadem. Aby skutecznie go usunąć i przede wszystkim zapobiec kolejnemu gromadzeniu się osadu użyj mieszanki wody z ocet. Wymieszaj szklankę wody z ¼ szklanki octu i przelej roztwór do butelki ze spryskiwaczem. Spryskaj lustro i wypoleruj je papierowym ręcznikiem.


#Ocet biały do czyszczenia spłuczki

Zdjęcie Osad z kamienia w łazience – poznaj skuteczne domowe triki! #2

-1l octu białego

-1l ciepłej wody

Wlej mieszankę do pustej spłuczki i pozostaw na 2-3 godziny. Po tym czasie spłucz wodę dokładnie wyszoruj wnętrze spłuczki gąbką.

#Sok z cytryny i soda oczyszczona do czyszczenia kranu

Zdjęcie Osad z kamienia w łazience – poznaj skuteczne domowe triki! #3

Osad bardzo często pojawia się na metalowych fragmentach naszego wyposażenia w łazience. W tym przypadku doskonale sprawdzi się soda oczyszczona oraz sok z cytryny, które rozpuszczą kamień, zabiją bakterie i przywrócą blask.

Do sody oczyszczonej dodaj 1-2 łyżki soku z cytryny. Niech powstanie gęsta pasta. Zwilż gąbkę wodą, a następnie nanieś nią pastę na zabrudzone powierzchnie. Wypoleruj i spłucz dokładnie wodą.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną