7 prostych kroków do PIĘKNYCH STÓP! Wykorzystaj te triki

7 prostych kroków do PIĘKNYCH STÓP! Wykorzystaj te triki
09Maj

O stopy powinniśmy dbać cały rok, jednak to wiosną i latem poświęcamy im szczególna uwagę. Nic w tym dziwnego, w końcu w tym okresie najczęściej nasze stopy są odsłonięte i chcemy, aby wyglądały jak najlepiej. Poznaj więc kilka prostych metod na zadbanie o stopy.

#Obuwie

Przez cały rok powinniśmy zwracać uwagę na wygodę naszego obuwia. Zbyt ciasne, źle dopasowane i niewygodne buty na bardzo płaskiej podeszwie niszczą wygląd naszych stóp i paznokci.

Zdjęcie 7 prostych kroków do PIĘKNYCH STÓP! Wykorzystaj te triki #1

#Obcinanie paznokci

Paznokcie grają bardzo ważną rolę w zdrowiu i wyglądzie naszych stóp. Ich obcinanie masz szczególnie znaczenie. Zawsze powinniśmy obcinać paznokcie na prosto, a nie na półokrągło. Ten drugi sposób może w szybkim tempie doprowadzić do wrastania paznokcia.

#Suche stopy

Nasze stopy jak najrzadziej powinny być mokre lub wilgotne. Pamiętaj o dokładnym osuszeniu stóp po kąpieli, szczególnie uwzględniając obszar pomiędzy palcami. Wilgoć przyczynia się do odparzenia, odcisków i pęcherzy. Sprawia ona również, że zwiększa się ryzyko rozwoju grzybicy.

#Masuj swoje stopy

Nic tak dobrze nie wpływa na skórę stóp jak masaże z olejkami. Masaż odpręża stopy i poprawia ich ukrwienie. Olejki natomiast doskonale nawilżają skórę.

Zdjęcie 7 prostych kroków do PIĘKNYCH STÓP! Wykorzystaj te triki #2

#Stosuj odpowiednie kremy nawilżające

Jeśli chcesz nawilżyć swoje stopy codziennie na noc nakładaj sporą ilość kremu nawilżającego. Zanim kupisz krem upewnij się, że zawiera on wazelinę, lanolinę, lecytynę, glicerynę lub dimetykon – są to substancje, które skutecznie nawilżają i zmiękczają skórę.

#Kąpiel w sodzie oczyszczonej

Soda oczyszczona zbawiennie działa na nasze stopy. Wygładza skórę, pielęgnuje pięty, oczyszcza pory skóry. Wlej do miski ciepłą wodę i dodaj kilka łyżek sody. Możesz dodać również inne składniki – olejki eteryczne, liście mięty, czy ziołowe herbatki. Trzymaj stopy w wodzie przez 20 minut, a następnie oczyść je z martwego naskórka za pomocą pumeksu. Zabieg powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

#Peeling stóp

Peelingi również są niezwykle ważne dla skóry stóp. Oczyszczają i złuszczają martwy naskórek, a dodatkowo poprawiają ukrwienie. Wymieszaj krem lub olejek do ciała lub stóp z kilkoma łyżkami soli morskiej gruboziarnistej lub zwykłego cukru. Zrób pastę i masuj stopy przez 5 minut. Następnie opłucz je pod letnią wodą.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja