4 rzeczy, dzięki którym ze zwykłego balkonu zrobisz raj!

Agnieszka
Dom
26.04.2018 19:40
4 rzeczy, dzięki którym ze zwykłego balkonu zrobisz raj!

Mieszkanie w bloku nie zawsze musi się wiązać z odcięciem od roślinności i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie pięknych kwiatów. Osoby, które posiadają balkon mają mnóstwo możliwości na jego zagospodarowanie. Szczególnie teraz – w okresie wiosennym.

#Rośliny

Zdjęcie 4 rzeczy, dzięki którym ze zwykłego balkonu zrobisz raj! #1

Z balkonu możemy zrobić uroczy, mały ogórek. Możesz hodować w nim kwiaty. Najczęściej na balkonach sadzi się pelargonie, begonie, surfinie, fuksje, i bratki.

Możesz jednak posadzić również zioła, takie jak tymianek, czy bazylię, aby zawsze mieć dostęp do świeżych aromatycznych ziół.

Jeśli jesteś prawdziwą miłośniczką ogródków możesz również posadzisz niewielkie warzywa i owoce, np. truskawki.

#Donice

Zdjęcie 4 rzeczy, dzięki którym ze zwykłego balkonu zrobisz raj! #2

Rośliny, które wybierzesz posadź w kolorowych, stylowych doniczkach. Nadadzą one balkonowi wakacyjny klimat, a osoby przebywające na balkonie będą czuć się o wiele lepiej.

Jeśli nie jesteś miłośniczką nowoczesnego stylu, a wolisz raczej wiejski i romantyczny klimat zamiast donic możesz użyć wiklinowych koszy.

#Meble

Na balkonie przydałoby się gdzieś usiąść i postawić na czymś kubek z kawą. Wybierając meble na balkon staraj się wybrać małe rozmiary. Przestrzeń również jest ważna. Co więcej, krzesła nie są jedynym wyborem. Bardzo dobrze sprawdzą się również klimatyczne skrzynie lub duże i wygodne poduchy.

Zdjęcie 4 rzeczy, dzięki którym ze zwykłego balkonu zrobisz raj! #3

Jeśli jesteś odważną osobą nie lubisz nudy, ale cenisz wygodę możesz również wykorzystać zwykły materac. To idealny pomysł na spędzenie romantycznego wieczoru z drugą połówką.

#Lampki

Nic nie daje takiego klimatu jak oświetlenie. Bardzo modne, a zarazem funkcjonalne okazują się okrągłe lampki, które możesz zawiesić jak chcesz. Pamiętaj, aby ich światło było żółte, a nie białe.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną