Lubisz zakupy? Oto 5 zasad, którymi powinnaś się kierować

Lubisz zakupy? Oto 5 zasad, którymi powinnaś się kierować

Większość kobiet przepada za robieniem zakupów. Jednak często dajemy się ponieść szaleństwu, kupujemy niepotrzebne rzeczy i zdecydowanie przepłacamy, szczególnie na promocjach. W zakupach nie ma nic złego, o ile kierujemy się pewnymi zasadami. Zasady te pomogą ci w pełni decydować o tym co i kiedy kupujesz. Dzięki nim będziesz kupować rzeczy dobrej jakości i nie stracisz głowy na zakupach.

Zdjęcie Lubisz zakupy? Oto 5 zasad, którymi powinnaś się kierować #1

#Zrezygnuj ze sztuczności

Kupując cokolwiek – ubrania, żywność, czy środki higieny staraj się, aby skład produktów był jak najbardziej naturalny. Jedzenie napakowane chemią nikomu nie zrobi dobrze, wręcz przeciwnie. Przetworzone produkty zawierają znikomą ilość substancji odżywczych. Ubrania, które w składzie mają większość sztucznych materiałów szybko stracą na jakości i będziesz się w nich niewiarygodnie pocić.

#Stawiaj na jakość zamiast na ilość

Produkty ze średniej półki są zdecydowanie lepszym wyborem niż te z najniższej półki. Fakt, za droższy produkty zapłacisz tyle, ile za kilka tanich, jednak nie powinnaś tak tego przeliczać. Dobrym przykładem mogą być tutaj kosmetyki. Te droższe dają lepszy efekt, są wydajniejsze, zawierają więcej aktywnych składników. Korzystając z nich widzisz efekty, w końcu po to je kupiłaś. Te najtańsze natomiast można stosować w nieskończoność i wciąż być niezadowolonym.

W przypadku kosmetyków jednak liczy się przede wszystkim skład. Jeśli zamienisz drogerię na aptekę, kupisz kosmetyki tanie i skuteczne. 11 produktów z apteki ZA GROSZE, którymi zastąpisz najdroższe kosmetyki

#Sprawdź, czy już tego nie masz

Zdjęcie Lubisz zakupy? Oto 5 zasad, którymi powinnaś się kierować #2

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, co znajduje się w naszym domu. Chcesz kupić nowy mikser? Sprawdź szafki w kuchni – być może już masz ten sprzęt. Tak samo postąp z kupowaniem żywności. Zanim kupisz nowy makaron zobacz, czy pół starego opakowania nie zalega na dnie szafki. Pamiętaj również o tym, aby robić listę zakupów przed każdym wyjściem na zakupy.

#Postaw na produkty lokalne

Im częściej kupujesz produkty lokalnych producentów, tym większą dajesz im szansę na tworzenie wysokiej jakości, zdrowych produktów w uczciwej cenie.

#Nie produkuj śmieci

Torby „jednorazowe” wcale takie nie są. Możesz korzystać z nich wiele razy, zamiast za każdym razem kupować nową. Dzięki temu nie tylko zadbasz o środowisko, ale i zaoszczędzisz sporo pieniędzy w ciągu miesiąca.

true

Polecane