8 najdziwniejszych rzeczy, które spadły z nieba

8 najdziwniejszych rzeczy, które spadły z nieba
18Kwi

8 najdziwniejszych rzeczy, które spadły z nieba

1. Pająki

W 2015 roku w Australii setki tysięcy maleńkich pająków spadło z nieba, pokrywając wszystko pajęczynami! Nie był to pierwszy raz. Jest to jedna z metod przemieszczania się pająków, zwana baloniarstwem- pająki rozwijają sieci na dużych wysokościach, aby wiatr pomógł im się przenieść na duże dystanse bez większego wysiłku. Podczas silnych wiatrów powstają takie właśnie deszcze.

Australia zdecydowanie nie jest miejscem do zamieszkania przez arachnofobików.

Zdjęcie 8 najdziwniejszych rzeczy, które spadły z nieba #1
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/538532067936256546/

2. Sztabki złota i diamenty

Syberyjczycy przez kilka minut mogli zaobserwować jakże piękny, a zarazem niebezpieczny „złoty deszcz”, podczas którego spadły sztabki złota, platyna i diamenty o łącznej wartości 378 milionów dolarów! Stary samolot transportowy przypadkowo otworzył klapę i wszystkie kosztowności spadły na ziemię. Niestety, miało to miejsce jeszcze na pasie startowym, na którym zaraz po tym wydarzeniu zjawiły się służby policyjne.

Zdjęcie 8 najdziwniejszych rzeczy, które spadły z nieba #2
źródło: http://www.leparisien.fr/faits-divers/russie-un-avion-perd-sa-cargaison-de-lingots-au-decollage-15-03-2018-7609779.php

3. Ugotowane nietoperze

Kolejny przypadek z Australii z Campbelltow- tym razem ugotowane nietoperze. Zajście miało miejsce w styczniu 2018 roku, kiedy to z drzew masowo spadały te maleńki zwierzątka z gatunku Pteropus poliocephalus, które wytrzymują do 30 stopni Celsjusza. Znaleziono ponad 200 martwych nietoperzy.

Zdjęcie 8 najdziwniejszych rzeczy, które spadły z nieba #3
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/289708188510404029/

4. Zamrożone iguany

Mieszańcy Florydy prędzej spodziewaliby się opadów śniegu niż deszczu zamarzniętych gadów.

Przyczyną były bardzo silne wiatry, które strąciły zahibernowane na okres niskich temperatur iguany z drzew.

Zdjęcie 8 najdziwniejszych rzeczy, które spadły z nieba #4
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/538532067936256596/

5. Krwawy deszcz

W Indii w 2011 roku z nieba spadł krwistoczerwony deszcz. Na początku stwierdzono, że przyczyną był lecący w tym czasie nad ziemią meteoryt, jednak jak się później okazało winowajcą były zarodniki lokalnych upraw glonów Trentepohlia.

Zdjęcie 8 najdziwniejszych rzeczy, które spadły z nieba #5
źródło: https://lesobservateurs.ch/2016/09/15/islam-100000-animaux-sacrifies-capitale-bangladesh-rivieres-de-sang-suite-a-laid-video-photos-ames-sensibles-sabstenir/

6. Mięso

Zajście miało miejsce 1876 roku w Kentucky, którego przyczyna zostaje tajemnicą. Mieszkańców zaskoczył deszcz kawałków mięsa, którzy na początku stwierdzili, że to wołowina. Niektórzy śmiałkowie postanowili spróbować mięsa. Jedni stwierdzili, że jest to dziczyzna, inni, że baranina, a analitycy sugerowali, że były to sinice, które po zamarznięciu złączyły się w mięsista galaretę przypominającą mięso.

Zdjęcie 8 najdziwniejszych rzeczy, które spadły z nieba #6
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/538532067936256628/

7. Zdechłe ryby

Deszcze ryb dla Meksykanów są już czymś powszechnym. Mieszkańcy mają nawet na to specjalną nazwę „Iluvia de peces” czyli po prostu „deszcz ryb”. Zjawisko spowodowane jest tzw. trąbami wodnymi, czyli tornadem nad brzegiem zbiornika wodnego, podczas którego wirujący wiatr zasysa wodę wraz z rybami, wyrzucając je po przesunięciu w głąb lądu na brzeg.

Zdjęcie 8 najdziwniejszych rzeczy, które spadły z nieba #7
źródło: https://jkcpbajk.com/fish-raining/

8. Żaby

Kolejny opad zwierząt miał miejsce w Kansas City w 1873 roku. Jego przyczyna do dziś nie jest znana naukowcom. Naukowcy sugerują, że żaby zostały przetransportowane podobnie jak w przypadku ryb, jednak ta teoria nie została nigdy potwierdzona.

Zdjęcie 8 najdziwniejszych rzeczy, które spadły z nieba #8
źródło: http://groupnameforgrapejuice.blogspot.com/2017/07/how-finnegans-wake-predicts-and.html

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja