Jak urządzić kącik dla dzieci w ogrodzie?

Jak urządzić kącik dla dzieci w ogrodzie?

Wiosna już nadeszła, jest coraz cieplej, dzięki czemu więcej czasu spędzamy w ogrodzie. Jeśli mamy dzieci, warto pomyśleć o kąciku zabaw dla najmłodszych. Tutaj podpowiadam, co może uprzyjemnić czas najmłodszym i zachęcić je do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Uporządkuj ogród

Na początku powinniśmy pamiętać o tym, aby uporządkować ogród. Szczególnie w miejscu, gdzie będą bawić się dzieci. Na placu zabaw dla dzieci nie powinno być wystających korzeni, kamieni, cegieł, gruzu, czy różnych innych niepożądanych rzeczy, które mogą pozostać po budowie domu. Kącik dla dzieci powinien być umiejscowiony jak najdalej od krzewów z kolcami, o które nie trudno poranić się podczas biegania, zabawy. Z ogrodu powinny zniknąć trujące rośliny. Szczególnie te, które mają trujące jagody.

Najlepiej jeśli wokół takiego kącka dla dzieci mamy tylko trawę. Warto pomyśleć o zasianiu odmiany, która jest odporna na deptanie.

Zainwestuj w zabawki dostosowane do wieku dziecka

Dzieci szybko się nudzą, dlatego warto pomyśleć o tym, żeby zabawki w ogrodzie dawały im jakieś urozmaicenie. Dobrym sposobem jest zainwestowanie w kilka ciekawych rozwiązań:

1. Domek ogrodowy dla dzieci - dzieci lubią bawić się w dorosłych. Chyba nie ma dziecka, które nie marzyłoby o własnym domku na drzewie. Domek może stać się jego twierdzą na kilka długich lat. Będzie składował w nim swoje ulubione zabawki i zapraszał do niego swoich kolegów.

2. Zjeżdżalnie ogrodowe - w sklepie hegen.com.pl można dokupić ślizgi do zjeżdżalni, dzięki czemu możemy zrobić dzieciom zjeżdżalnię. Co ciekawe, dostępne modele ślizgów mają możliwość podłączenia węża ogrodowego, a to spowoduje powstanie ślizgawki wodnej. Fajne urozmaicenie w ogrodzie.

Zdjęcie Jak urządzić kącik dla dzieci w ogrodzie? #1
@[email protected]

3. Trampolina ogrodowa - na dużej trampolinie ogrodowej może skakać każdy, zarówno dzieci, jak i dorośli. Oczywiście na takiej trampolinie skaczemy pojedynczo. Podczas zabawy dzieci, zawsze musi być obecna osoba dorosła.

4. Bramka - jeśli Twoje dziecko lubi grać w piłkę nożną, zastanów się nad zakupieniem chociaż małej bramki dla małego piłkarza.

Sposób na udany plac zabaw w ogrodzie?

Jest prosty, wystarczy porozmawiać z dzieckiem o tym, jakie zabawki chciałoby mieć w ogrodzie. Dostosować je do wieku i do stanu zdrowia dziecka. Jeśli weźmiemy te wszystkie elementy pod uwagę, wspólnie z dzieckiem stworzymy dla niego idealne miejsce zabaw w ogrodzie.

Źródło zdjęcia okładki: pixabay.com

Polecane