Popatrz sobie w oczy. Mogą powiedzieć o twoim zdrowiu więcej, niż ci się wydaje

Popatrz sobie w oczy. Mogą powiedzieć o twoim zdrowiu więcej, niż ci się wydaje
28Mar

Każda z nas spogląda w lustro kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. Jednak zazwyczaj nie przyglądamy się sobie zbyt wnikliwie. To błąd, ponieważ twarz i to co się na niej znajduje może wiele powiedzieć na temat naszego zdrowia. Jednym z przykładów mogą być nasze oczy.

Czego na temat zdrowia możemy dowiedzieć się patrząc na swoje oczy?

Zdjęcie Popatrz sobie w oczy. Mogą powiedzieć o twoim zdrowiu więcej, niż ci się wydaje #1
fot. shutterstock

#Powracający jęczmień

Jęczmień nie jest bolesny, ani groźny. Zazwyczaj znika sam po kilku dniach. Jeśli jednak jęczmień często powraca może być oznaką nieprawidłowo rosnącej, wrastającej rzęsy lub osłabionego układu odpornościowego.

#Wytrzeszcz

Wytrzeszcz to delikatne wysunięcie się gałek oczu z oczodołów. Objaw ten może być skutkiem chorób tarczycy, dlatego nigdy nie można go ignorować.

#Żółta barwa oka

Jeśli białko oka przybiera żółtawy kolor może to oznaczać poważne problemy z wątrobą, żółtaczkę lub przeciążenie organizmu toksynami. Bez względu na to, czy odczuwasz inne objawy związane z wątrobą, czy nie, koniecznie udaj się do lekarza. Wątroba na początku choroby nie daje charakterystycznych objawów i nie boli.

Zdjęcie Popatrz sobie w oczy. Mogą powiedzieć o twoim zdrowiu więcej, niż ci się wydaje #2
fot. shutterstock

#Opuchnięte oczy

Opuchlizna wokół oczu najczęściej jest wynikiem nadmiaru wody w organizmie i złej retencji płynów. To z kolei może mieć związek w problemami hormonalnymi, których nie należy ignorować.

#Podkrążone oczy

Sińce pod oczami często pojawiają się na skutek niewyspania. Jeśli jednak pomimo regularnego wysypiania się cienie pod oczami nie znikają może to wskazywać na niedotlenienie skóry wywołane nadmiarem toksyn w organizmie.

#Ciemny punkcik

Jeśli widzisz ciemny lub martwy punkt kiedy na coś patrzysz, możesz spodziewać się nadchodzącego bólu głowy. Taki obraz nazywany jest często aurą migrenową i występuje wraz z bólem głowy. Objawy te sygnalizują nadchodzący atak migreny.

#Rozmyty obraz

Rozmyte widzenie może mieć wiele przyczyn. Jeśli jednak trwa niedługo, to prawdopodobnie spowodowane jest zmęczeniem oczu przez zbyt długie patrzenie na niebieskie światło monitora, telewizora lub smartfona.

Zdjęcie Popatrz sobie w oczy. Mogą powiedzieć o twoim zdrowiu więcej, niż ci się wydaje #3
następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja