Jak przechowywać perfumy, aby ich zapach zbyt szybko się nie ulotnił?

Jak przechowywać perfumy, aby ich zapach zbyt szybko się nie ulotnił?

Niewiele osób o tym wie, ale perfumy mają datę ważności. Jest ona jednak umowna. Określa ona jedynie okres, w którym zapach przestanie być tak intensywny. Na szczęście, datę te można wydłużyć i cieszyć się zapachem swoich perfum przed dłuższy czas.

Nieodpowiednie przechowywanie perfum sprawia, że zapach zbyt szybko się z nich ulatnia. Pozostaje nam wtedy flakonik ledwo pachnącego płynu. Kiedy pryskamy się takimi perfumami, po kilku minutach zapach całkowicie się ulatnia.

Zdjęcie Jak przechowywać perfumy, aby ich zapach zbyt szybko się nie ulotnił? #1
fot. shutterstock

Co więc zrobić, aby przedłużyć trwałość perfum?

#Temperatura

Perfumy najlepiej zachowują swoje właściwości w temperaturze 16-18 stopni. W domowych warunkach zazwyczaj panuje jednak wyższa temperatura. Nie powinno to zaszkodzić perfumom. Jednak najważniejszą kwestią jest to, aby temperatura była stała. Zmiany temperatur najgorzej wpływają na perfumy.

#Wilgoć

Pamiętaj, aby zawsze zamykać perfumy zatyczką. Kiedy perfumy długo stoją otwarte może dostać się do środka wilgoć, która zmienia kompozycję zapachową. Skutkuje to zmianą zapachu, zazwyczaj na nieprzyjemny.

Zdjęcie Jak przechowywać perfumy, aby ich zapach zbyt szybko się nie ulotnił? #2
fot. shutterstock

#Światło

Nie bez powodu wiele perfum zamykana jest we flakonikach z ciemnego szkła. Światło zmniejsza trwałość perfum i może również wpłynąć na ich zapach. Lepiej więc dmuchać na zimne i zawsze trzymać perfumy w cieniu.

#Powietrze

Jeśli masz perfumy bez atomizera, staraj się jak najkrócej trzymać je otwarte. Powietrze, które dostaje się do buteleczki rozrzedza zapach i po jakimś czasie staje się on coraz słabszy.

#Bonus – co zrobić, aby perfumy dłużej pachniały na naszym ciele?

Zdjęcie Jak przechowywać perfumy, aby ich zapach zbyt szybko się nie ulotnił? #3
fot. shutterstock

Aby przedłużyć trwałość perfum nanieś na skórę odrobine wazeliny, a dopiero potem spryskaj to miejsce perfumami. Dzięki temu zapach utrzyma się na skórze kilka godzin dłużej niż zwykle.

true

Polecane