Nieprzyjemny smak w ustach, ból brzucha i zawroty głowy? To może być zapalenie wątroby
Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów w naszym ciele. Jest jednocześnie najbardziej narażona na zniszczenia. Choroby, które przechodzi nasza wątroba mają negatywny wpływ na cały nasz organizm, dlatego nie należy ignorować nawet najbardziej subtelnych oznak.
Jedną z częstszych chorób wątroby jest jej zapalenie. Jak je rozpoznać?
#Nieprzyjemny smak w ustach
Kiedy wątroba nie pracuje normalnie, w organizmie gromadzą się toksyny. Ich nadmiar wpływa na odczuwanie nieprzyjemnego smaku i zapachu w ustach.
#Zawroty głowy
Nadmiar toksyn sprawia również, że organizm nie radzi sobie z trawieniem tłuszczu, soli, mąki i innych produktów. Ma to ogromny wpływ na nasz organizm. Jedną z oznak problemów z trawieniem są własnie zawroty głowy.
#Ból brzucha
Chora wątroba początkowo nie objawia się bólem. Jednak wraz z rozwijaniem się choroby ból pojawia się i narasta z dnia na dzień. Zazwyczaj czujemy wtedy ucisk i ból po prawej stronie brzucha, pod żebrami.
#Gorączka
Zapalenie wątroby jest infekcją. Kiedy w organizmie pojawia się infekcja wirusowa, bakteryjna, czy grzybicza organizm radzi sobie z nią między innymi za pomocą podwyższonej temperatury. Jeśli więc odczuwasz ból brzucha oraz masz gorączkę, a nie jesteś przeziębiona, lepiej udać się do lekarza.
#Co zrobić, aby zadbać o wątrobę?
Przede wszystkim należy unikać picia alkoholu i diety opartej na smażonych, tłustych produktach. Konieczne jest również wyeliminowanie z diety cukru, który spowalnia pracę wątroby.
Doskonałą metodą zapobiegawczą jest również zwykłe picie wody z cytryną. Sok z cytryny oczyszcza organizm, w tym wątrobę i działa moczopędnie. Dzięki temu organizm szybciej i skuteczniej pozbywa się toksyn.