Zdrowie

Podczas wakacji masz problem z pójściem do toalety? Co to może oznaczać?

Podczas wyjazdów zmagasz się z problemami żołądkowymi i uporczywymi zaparciami. Dowiedz się, z czego wynika ten problem i co możesz zrobić, aby sobie z nim poradzić.

Czym są zaparcia?

Zaparcia, czyli przedłużone zaleganie treści jelitowej w przewodzie pokarmowym i problemy z wydaleniem stolca, są problemem, który dotyka wielu osób. Możemy o nich mówić, gdy wypróżnienie następuje rzadziej niż 3 razy w tygodniu, jest niepełne, stolec ma wzmożoną konsystencję lub odczuwamy ból podczas parcia. Lekarze alarmują, że 30% populacji w wieku dorosłym cierpi z powodu nieregularnego wypróżniania. Ten problem występuje dwukrotnie częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Podczas wyjazdów masz problem z pójściem do toalety?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Reader's Digest, aż 40% ludzi ma problemy z wypróżnianiem w trakcie wyjazdów. Dowiedz się, co jest tego przyczyną.

Co jest przyczyną problemów z wypróżnianiem podczas wyjazdów?

Część osób zmaga się z uporczywymi zaparciami podczas wyjazdów. Na pracę jelit wpływa wiele różnych czynników.

Zaparcia mogą być spowodowane przez zmianę diety i nowe jedzenie, do którego organizm nie jest przyzwyczajony.

Może na to wpłynąć zmiana stałych godzin spożywania posiłków i naruszenie codziennej rutyny.

Zaburzenia pracy jelit mogą być wywołane blokadą psychiczną. Amerykańska dietetyk Christy Moran, w wypowiedzi dla serwisu Bustle powiedziała, ze ludzie czują się niekomfortowo, wypróżniając się w nowym, nieznanym miejscu. Mogą się wstydzić, odczuwać zażenowanie i zakłopotanie. To ich blokuje i uniemożliwia wypróżnienie.

Jak poradzić sobie z zaparciami?

Jeśli chcesz poradzić sobie z zaparciami, do swojej diety włącz pokarmy bogate w probiotyki, czyli kultury bakteryjne, które korzystnie działają na przewód pokarmowy. Jedz często jogurty, maślanki, kefiry i kiszonki.

Spożywaj odpowiednią ilość błonnika. Usprawniania on pracę jelit, umożliwia regularne wypróżnienia i zapobiega zaparciom. Produkty bogate w błonnik to pełnoziarniste pieczywo, nasiona, ziarna, orzechy, świeże owoce i warzywa.

Regularnie się nawadniaj. Wypijaj co najmniej 2-3 litry wody dziennie.

W walce z zaparciami warto zmienić styl życia- regularnie się ruszać i pozostawać aktywnym fizycznie.

Możesz stosować środki przeczyszczające, które regulują trawienie. Na przykład Xenna Extra, Dulcobis, Alax, Pikopil, Radirex Max, Ulgix, Forlax.

Popularne artykuły

Co zabrała ze sobą do grobu Elżbieta II?

Jakie pokarmy najczęściej nas UCZULAJĄ?

Apteczne NOWOŚCI. Tych 12 leków możesz jeszcze nie znać.