4 typy zablokowanych porów. Jak sobie z nimi poradzić?


                    4 typy zablokowanych porów. Jak sobie z nimi poradzić?
27Lut

Rozszerzone i zablokowane pory sprawiają, że nasza skóra wygląda na nieświeżą i niezdrową. Jak radzić sobie z poszczególnymi typami zablokowanych porów?

#Rozszerzone pory

Z rozszerzonymi porami co jakiś czas zmaga się każdy z nas. Jest to najpowszechniejszy typ zablokowanych porów, który jednocześnie jest najłatwiejszy do zlikwidowania. Pory zablokowane są nadmiarem sebum, które łatwo usunąć.

-Zrób peeling oczyszczający cerę.

-Masuj oczyszczoną skórę kostką lodu –pory zwężą się dzięki temu.

#Zaskórniki

Jeśli twoje pory są rozszerzone, a w nich znajdują się nieestetyczne czarne zaskórniki możesz zastosować maseczkę z miodu i cynamonu. Mieszanka tych składników usuwa zaskórniki zwęża pory.

Zdjęcie 4 typy zablokowanych porów. Jak sobie z nimi poradzić? #1
fot. shutterstock

Składniki:

-3 łyżki miodu

-1 łyżka cynamonu

Przemyj twarz gorącą wodą aby jeszcze bardziej otworzyć pory. Nałóż na skórę mieszankę i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie zmyj ciepłą wodą.

#Białe pory

Czasem na skórze pojawiają się również białe zaskórniki. W tym przypadku warto zdezynfekować dany obszar oraz kategorycznie powstrzymać się od wyciskania zaskórników, ponieważ może to doprowadzić do stanu zapalnego. Zamiast tego wypróbuj maseczkę z olejku z drzewa herbacianego.

Po gorącej kąpieli, kiedy pory są otwarte wmasuj w skórę olejek z drzewa herbacianego. Najlepiej pozostawić go na skórze na całą noc, a rano umyć twarz.

#Pory potrądzikowe

Zdjęcie 4 typy zablokowanych porów. Jak sobie z nimi poradzić? #2
fot. shutterstock

Jeśli trądzik jest przyczyną rozszerzonych i zablokowanych porów pod żadnym pozorem ich nie wyciskaj. Możesz natomiast sięgnąć po zioła – rumianek lub nagietek. Napar z tych ziół stosuj do regularnego przemywania problematycznych miejsc.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja