Ciasna kuchnia? Z tymi sposobami to nie problem!

Diana
Dom
15.02.2018 20:06
Ciasna kuchnia? Z tymi sposobami to nie problem!

Dręczy cię brak miejsca w kuchni? Planujesz remont? Chcesz coś zmienić? Dowiedz się, jak z małymi kuchniami radzą sobie architekci wnętrz!

Przede wszystkim kolorystyka!
W małych pomieszczeniach, nie tylko kuchniach należy stosować jasną kolorystykę oraz materiały odbijające światło, np. lakierowane na wysoki połysk fronty szafek, metaliczne odcienie płytek.

Lodówka
Przed zakupem warto zastanowić się nad jej rozmiarem. Być może wcale nie potrzebujesz lodówki dla wieloosobowej rodziny, warto więc zaopatrzyć się w małą lodówkę w zabudowie podblatowej.

Zdjęcie Ciasna kuchnia? Z tymi sposobami to nie problem! #1Szafki górne
Jakie wybrać? W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się szafki niskie, jednak jeśli zdecydujesz się na szafki do sufitu, pamiętaj aby były wprowadzić jakiś delikatny akcent kolorystyczny, zastosować przeszklenia czy półmatowe szyby. Niestety, monotonne kompozycje znacznie przytłaczają niewielkie kuchnie. Podążając za modą warto też zrezygnować z nich całkowicie zastępując je po prostu otwartymi półkami..

Szafki dolne
Dobrze, aby nie były identyczne jak górne. Unikniemy wrażenia przytłoczenia. Możemy wybrać inny kolor frontów lub nieco inny typ.

Zdjęcie Ciasna kuchnia? Z tymi sposobami to nie problem! #2
źródło: shutterstock
A co z blatem?
Wbrew pozorom warto zdecydować się na nieco szerszy blat- 80 cm to szerokość, która da nam dodatkowe miejsce na akcesoria kuchenne.


Te nieszczęsne drzwi...
Najlepiej pozbyć się ich całkowicie, ewentualnie zastąpić je żaluzją, zasłoną lub drzwiami przesuwnymi.


Okna
Są kluczowym elementem małych kuchni. w tym przypadku przy wystroju okien liczy się minimalizm- zwykłe rolety czy żaluzje sprawdzą się w tym przypadku najlepiej. Unikaj zdobnych firan i kolorowych materiałów.

Skretem architektów wnętrz przy projektowaniu niewielkich przestrzeni jest przede wszystkim zrównoważony minimalizm. Pamiętaj, aby stosując się do powyższych zasad zachować zdrowy rozsądek. Kuchnia to szczególne miejsce w domu, dlatego podążaj za intuicją- nie kieruj się wyłącznie modą katalogową, w końcu jako kobieta spędzasz tam znaczną część dnia :).

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną