Jak w łatwy sposób wyczyścić GĄBECZKI DO MAKIJAŻU? Poznaj prosty trik

Jak w łatwy sposób wyczyścić GĄBECZKI DO MAKIJAŻU? Poznaj prosty trik
15Lut

Gąbeczki do makijażu, tak zwane beauty blenders, to doskonałe ułatwienie codziennego makijażowego rytuału. Dzięki nim podkład, rozświetlacz, czy korektor dużo lepiej się rozprowadza i efekt makijażu jest naturalniejszy.

Zdjęcie Jak w łatwy sposób wyczyścić GĄBECZKI DO MAKIJAŻU? Poznaj prosty trik #1
fot. shutterstock

Niestety, gąbeczki trzeba jak najczęściej czyścić. Codzienne ich stosowanie powoduje gromadzenie się na nich fragmentów skóry, potu i innych zanieczyszczeń, które są idealną pożywką dla bakterii i grzybów. Nieczyszczona gąbeczka jest więc siedliskiem zarazków, które następnie przenosimy na naszą skórę.

Mycie gąbeczek zwykłą metodą nie jest jednak takie proste. Minie dużo czasu zanim uda nam się wypłukać podkład i substancje oleiste z wnętrza gąbeczki. Na szczęście istnieje pewien trik, który ułatwi nam czyszczenie gąbeczek.

Zdjęcie Jak w łatwy sposób wyczyścić GĄBECZKI DO MAKIJAŻU? Poznaj prosty trik #2
fot. shutterstock

#Krok 1.

Wypełnij miskę ciepłą wodą i umieść w niej brudne gąbeczki na 10 minut.

#Krok 2.

Po tym czasie wyciągnij gąbeczki i je wyciśnij.

#Krok 3.

Przełóż odsączone gąbeczki spowrotem do wody i nalej do niej łagodnego szamponu. Pierz gąbeczki przez kilka minut, co jakiś czas płucząc je pod bieżącą wodą.

#Krok 4.

Wyciągnij gąbeczki, opłucz je i wymień wodę w misce na czystą. Umieść gąbeczki w czystej wodzie i wstaw do mikrofalówki na 1,5 minuty. Po tym czasie wyciągnij miskę z gąbkami i je osusz. Uważaj, aby się nie poparzyć, gąbki mogą być gorące.

Zdjęcie Jak w łatwy sposób wyczyścić GĄBECZKI DO MAKIJAŻU? Poznaj prosty trik #3
Źródło: https://www.beautylish.com/a/vxycs/how-to-clean-makeup-sponges

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja