Co zrobić, aby włosy mniej się przetłuszczały? 6 sposobów

Co zrobić, aby włosy mniej się przetłuszczały? 6 sposobów
20Sty

Wiele kobiet ma problem z przetłuszczającymi się włosami. Codzienne ich mycie nie tylko jest uciążliwe, ale też niekorzystnie wpływa na kondycję włosów. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby wydłużyć świeżość włosów chociaż o jeden dzień.

#Zwróć uwagę na to, co gotujesz

Jeśli często jadasz i przyrządzasz smażone potrawy, nic dziwnego, że włosy bardzo szybko się przetłuszczają. Podczas smażenia tłuszcz unosi się w kuchni i osiada na włosach.

To sprawia, że nieświeży jest ich wygląd i zapach.

Zdjęcie Co zrobić, aby włosy mniej się przetłuszczały? 6 sposobów #1
fot. shutterstock

#Nie myj włosów w gorącej wodzie

Mycie włosów w bardzo ciepłej wodzie sprawia, że pory w skórze głowy produkują więcej sebum. W rezultacie, już niedługo po umyciu włosów zaczynają się one przetłuszczać.

#Związuj włosy na noc

Długie włosy powinny być na noc związywane. Dzięki temu nie tylko unikniesz kołtunów, ale również sprawisz, że włosy dłużej będą miały świeży wygląd.

Zdjęcie Co zrobić, aby włosy mniej się przetłuszczały? 6 sposobów #2
fot. shutterstock

#Nie szczotkuj włosów zbyt często

Częste szczotkowanie sprawia, że sebum ze skóry głowy rozprowadza się na całe włosy. Niektórym pomaga to je wygładzić, jednak osoby z przetłuszczającymi się włosami powinny tego unikać.

#Staraj się nie dotykać włosów zbyt często

Bezustanne przeczesywanie palcami włosów sprawia, że brud i tłuszcz z rąk osiada na nich. Staraj się więc nie dotykać włosów, a zobaczysz, że będą one czyste dłużej.

#Nakładaj odżywkę od połowy długości włosów

Odżywka zazwyczaj nawilża i obciąża włosy, aby dało się je ułożyć. Niestety, jeśli nałożymy ją zbyt wysoko sprawi ona, że skóra głowy nie będzie oddychać, co przyczyni się do szybkiego przetłuszczenia włosów.

Zdjęcie Co zrobić, aby włosy mniej się przetłuszczały? 6 sposobów #3
Źródło: https://www.wikihow.com/Prevent-Oily-Hair

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja